Právě vysíláme

Čeští hokejisté zdolali Švýcarsko 5:3 a skončili na Švédských hrách třetí

11. února 2024 15:49

Čeští hokejisté porazili v závěrečném utkání na Švédských hrách v Karlstadu Švýcarsko 5:3 a po prvním zisku na turnaji skončili třetí.

Vítězný gól dal v čase 52:33 obránce Libor Hájek. V tabulce Euro Hockey Tour drží svěřenci trenéra Radima Rulíka po šesté výhře z devíti utkání druhé místo. Proti Švýcarům, kteří na první výhru v sezoně čekají, zastavili sérii tří porážek.

Český tým prohrával po brance Axele Simice ze 14. minuty. Ve druhé třetině nejdříve vyrovnal v přesilové hře Petr Zámorský a stav otočil Daniel Voženílek. Švýcaři těsně před druhou pauzou srovnali díky Marcu Marchonovi a skóre obrátil Tyler Moy. Pak ale skóroval v přesilovce David Kaše a po Hájkově vítězném gólu ještě v power play pečetil výsledek do prázdné branky opět Voženílek.