Woox

XINDL X – Nejlepší kuchař

19. prosinec 2011, Evropa2.cz

NOVINKA EVROPY 2

album: Praxe relativity

video k songu ve Web TV Evropy 2

 

oficiální webové stránky: www.championship.cz/xindl-x-pro-fanousky.html

Facebook: www.facebook.com/pages/Xindl-X/49039601295

Xindl X - Nejlepší kuchařXindl X - Praxe relativity

„Ve 30. letech sváděla policie tvrdý boj s pašeráky alkoholu. Uplynulo pár desítek let a vše je trochu jinak…“ Těmito slovy nezačíná nový hollywoodský remake o jednom z nejznámějších gangsterů všech dob, ale videoklip Xindla X k aktuálnímu singlu „Nejlepší kuchař“ z alba „Praxe relativity“. Ten svým hvězdným hereckým obsazením a velkolepou výpravou filmové dílo připomíná.

Žádné domácí video natočené za jedno odpoledne, ale nejmodernější technologie, profesionální štáb a hvězdné obsazení. Xindl X natočil ke svému aktuálnímu singlu videoklip, za který by se nemusela stydět ani zahraniční produkce.

A nebyl by to provokatér Xindl X, aby si příběh z gangsterského prostředí neodvyprávěl po svém. Prohibice je místo na pálenku vyhlášena na nealko a v ilegálním doupěti to vypadá jako v luxusním baru, který řídí šarmantní mafiánský boss Viktor Preiss. „Nápad na klip odkazuje na český hospody, kde hned jak člověk přijde, postaví před něj pivo, a když si objedná něco jiného, tak se tváří divně a říkají, že nejsou čajovna. Tak mi to skoro přišlo, že se tu hlásí, kdo nechlastá, není Čech. Od toho už byl jenom krůček vymyslet klip z prostředí, kde je zakázaný nealko a naopak ho tam musí pašovat pašeráci. Ten klip jsme samozřejmě vymysleli, kde jinde než s kamarády v hospodě – u toho piva,“ říká pobaveně Xindl X, který je spoluautorem námětu a v klipu si zahrál barového zpěváka po boku Michala Dlouhého, Jana Dolanského nebo již zmiňovaného Viktora Preisse.

Milým překvapením nedávného vyhlášení cen Český slavík 2011 byl úvodní duet písničkáře a dnes již 37násobného majitele Slavíka Karla Gotta. Blýskli se ve skladbě nazvané „Cool v plotě“, která je z první desky Xindla X „Návod ke čtení manuálu“. Gott svůj part zpíval z publika, pročež nikdo do poslední chvíle netušil, že ke spolupráci těch dvou vůbec dojde.

Dodejme, že na příští rok 2012 chystá Ondřej Ládek spolupráci s kapelou Eddie StoilowEvropu 2 nejvíce poslouchajíLogo - Lagardere Nadpis - menu