Právě vysíláme

Co bude letos se závody HIGHJUMP?

10. června 2020 15:42
Co bude letos se závody HIGHJUMP?

Říkáte si, co bude letos s legendárními závody skoků do vody Highjump? Pořadatelé v těchto dnech vydali oficiální prohlášení, které vás asi nepotěší, ale všichni jsme to tak trochu čekali… Škoda. Příští rok ale bude o to senzačnější! A my u něj nebudeme chybět!

Ačkoliv jsme se snažili na maximum a makali co se dalo, musíme oficiálně oznámit, že závody Highjump 2020 v lomu v Hřiměždicích jsou zrušeny. Po jednání se zastupiteli obce, kterou považujeme za svého dlouhodobého partnera, a které děkujeme za korektní a upřímné jednání, musíme pro tento rok závody odpískat. Důvody jsou jednoduché. Asi nemá cenu vysvětlovat okolnosti týkající se pandemické krize, o které už asi nikdo z nás nechce více slyšet, protože o ní bylo řečeno již vše. Nicméně zdraví je na prvním místě a musíme se tak smířit s tím, že v rámci letošního léta se v lomu závody konat nebudou. Zastupitelstvo obce Hřiměždice je proti konání veškerých hromadných letních akcí ve vesnici a jejím okolí z obavy o zdraví občanů obce v rámci koronaviru, což my jako pořadatelé akce plně respektujeme, stejně jako opatření ministerstva zdravotnictví ČR*.

Vstupenky

Ti z Vás, kteří si již zakoupili vstupenky, si jistě kladou otázku, jak s nimi naložit. Velmi nám v této nelehké situaci pomůžete, pokud si je ponecháte. Zakoupené vstupenky budou platit na příští ročník HIGHJUMPu, který se bude konat v termínu 30.7.-31.7.2021.

Samozřejmě můžete zvolit i postup dle nově vydaného zákona č. 247/2020 Sb., o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na oblast kulturních akcí, jehož úplné znění naleznete zde.

Co bude s lomem?

Velkou starost nám dělá péče o lom. Ten, kdo nás sleduje, asi ví, že o lom pečujeme prakticky během celého roku. Jde o čištění vody, úpravu prostor v okolí, péče o skály a všechno okolo, co dělá z lomu místo s unikátní atmosférou. To se ale neděje zadarmo a musíme na toto vynaložit finanční prostředky. Ty vždy získáváme z pořádání Highjumpu, což se letos nestane.  Proto jsme zahájili sbírku s jasným cílem na crowdfundigovém portálu HITHIT.CZ. Budeme moc vděčni, pokud se zapojíte. Vymysleli jsme pro vás zajímavé odměny a budeme rádi, když lom nenechá Highjump family ve štychu.

Kampaň najdete tady.

Jak dál? Naše nápady a vize přesouváme na příští rok a již začínáme pracovat na přípravách. Budeme se na Vás těšit za rok a budeme rádi, když si udržíme vaši přízeň.

*Mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví č. j.: MZDR 20588/2020-2/MIN/KAN (které vzala na vědomí Vláda ČR) byla s účinností od 25. 5. 2020 do odvolání mimo jiné zakázána hudební a další umělecká představení s účastí nad 500 osob.

Za Highjumping  Tomáš Kučera, Tomáš Jechort a Martin Zvoníček

Články, které by tě mohly zajímat