Právě vysíláme

Exkluzivní premiéra! Je tu roztančený KRYŠTOF s novým songem Hned teď (Pojď být světlometem)

2. dubna 2020 16:15
Exkluzivní premiéra! Je tu roztančený KRYŠTOF s novým songem Hned teď (Pojď být světlometem)

Exkluzivní novinka Evropy 2 od čtvrtka 2. dubna 2020.

Novou písní Hned teď (Pojď být světlometem) vyzývají Kryštof k tanci, smíchu a víře.​ „Neboj, zas všechno v dobré se obrátí. Zahoď svůj strach, že slunce se nevrátí,“ zpívají od čtvrtka na Evropě 2.​

Od vydání posledního alba hvězdy české popové scény uběhne letos v červnu pět let, ale kapela rozhodně nezahálela. Vydala čtveřici nových písní na výběrové desce 25 ke strahovským koncertům a začala pracovat na nové desce. Po úspěšném singlu Hvězdáři se pokusí přinést do dnešní doby trochu radosti, zpěvu, tance a veselí.​

Tato témata se od začátku do konce prolínají novinkou Hned teď (Pojď být světlometem), kterou poprvé představil Richard Krajčo v rámci svého pravidelného karanténního on-line streamování a dokonce k doma nahrané akustické verzi vytvořil sám první klip.

Píseň vznikla jako reakce na situaci, v níž se celý svět nachází, a přináší jasné poselství: „Neboj, zas všechno v dobré se obrátí. Zahoď svůj strach, že slunce se nevrátí,“ zazní hned na začátku. „Písnička vznikla v lednu dětském pokoji, když jsem nejmladší dceři ladil kytaru. Na začátku února pak část kapely odletěla do Londýna, kde vzniklo pod taktovkou anglického producenta Yaoda Neva demo, které jsme měli původně dotočit na podzim, ale když přišly události ohledně koronaviru a já viděl, jak se mnoho lidí kolem hroutí do depresí, bojí se, co přijde, napsal jsem text o tom, že je potřeba myslet na lepší zítřky a nenechat se semlít,“ přibližuje vznik písně zpěvák.

Singl se nakonec dokončil v Praze a do Londýna byl poslán na finální mix. Kapela se mezitím vrhla na plnohodnotný „karanténní“ klip, se kterým pomohla Richardova dvanáctiletá dcera Jasmínka a hvězdy TikToku. Na chvíli se tedy Kryštof proměnili v tiktokové tanečníky. „Choreografii k videoklipu vymýšlela Jasmínka, která se mnou i klip stříhala. Celý je natočený na mobil, zpracovaný v iPadu a kromě kapely v něm tančí hvězdy Instagramu a TikToku: Naty Hrychová, Mína, Nela Kailová, Annie Camel, Terysa, Adydy a Anička Šulcová,“ komentuje Richard Krajčo. Kapela si u této příležitosti stvořila svůj vlastní KryšTok a nasazení singlu tedy brzy doplní již druhý videoklip, tentokrát se všemi členy a dalšími hosty.

Zatím si novinku můžete poslechnout v éteru Evropy 2. Za celou kapelu a všechny, co se na písni i videoklipu podíleli, přeje Richard Krajčo co nejvíce smíchu, zpěvu a víry, a zve k poslechu nové písně plné naděje. „Myslíme, že právě to teď možná potřebujeme slyšet nejvíc, že se zas všechno v dobré obrátí“, vzkazuje s úsměvem frontman Kryštof.

Články, které by tě mohly zajímat