Právě vysíláme

Exkluzivní premiéra na Evropě 2: MANDRAGE vydávají nový klip k singlu APOLINÁŘ a je DOKONALÝ!

17. června 2018 19:00
Exkluzivní premiéra na Evropě 2: MANDRAGE vydávají nový klip k singlu APOLINÁŘ a je DOKONALÝ!

Plzeňští rockeři Mandrage vydali nový klip k singlu Apolinář! Mrkněte na něj!

Kapela Mandrage prožívá zatím seznační rok 2018! Začátkem roku vydala kritiky i posluchači ceněné album Po půlnoci, následně absolvovala vyprodané turné a nyní přichází s dalším singlem z nové desky.

Píseň Apolinář je dosud nejosobnější zpovědí zpěváka Víta Starého, který je autorem hudby i textu. Atmosféru skladby do videoklipu výborně zachytilo režisérské duo Jordana Haje a Givinara Kříže, kteří do hlavních rolí obsadili frontmana kapely spolu s výrazným zpěvákem a hercem Petrem Vášou. Mandrage tak touto písní i videoklipem posunuli svoji laťku zase o kus výše. Na začátku října je také čeká pokračování turné k jejich poslední desce.

 

„Když nám Víťa poprvé zahrál Apolináře, zůstali jsme zírat s otevřenými ústy a husí kůží. Náš frontman je extrémně introvertní člověk, někdy se nám nesvěří ani s tím, jestli přijde zítra na zkoušku. Nikdo z nás nečekal, že přijde s takovou osobní zpovědí a už od té chvíle, kdy Apolináře poprvé hrál na kytaru ve zkušebně, je to také jedna z našich nejoblíbenějších písní od Mandrage vůbec. Máme rádi způsob, kterým Víťa píše a skládá, a jsme moc rádi, že po delší autorské hibernaci nosí do zkušebny zase hudbu i texty a že jeho autorský návrat byl uveden tak silnou písní,“ shodují se členové kapely Mandrage.

Apolinář je třetím singlem z desky Po půlnoci, v prosinci vypuštění Motýli se na YouTube blíží 5 milionům zhlédnutí. Ve všech skladbách z nového alba se Mandrage vrací ke svým kytarovým a rockovým kořenům. „Píseň Apolinář je pro nás jedním ze symbolů právě téhle desky, kytary v refrénech burácí a střídají se se skoro padesát let starými syntezátory ve slokách,“ doplňuje klávesista František Bořík.

Na nové desce se objevují autorské písně od jednotlivých členů kapely, přičemž za Apolinářem stojí přímo zpěvák Vít Starý, který v písni odkrývá své obavy a pocity. „Píseň je o zdech kolem nás, o mřížích, které nás drží uvnitř sebe samých a o tom, jak nesmírně je někdy náročné tohle naše vlastní vnitřní vězení opustit,“ popisuje frontman kapely.

Mandrage vyjedou na začátku října na podzimní turné, které je pokračováním jarního Tour 2018. Během dvou měsíců navštíví patnáct tuzemských měst a slovenskou Bratislavu a zahrají posluchačům nejen novinky z letošního alba Po půlnoci, ale také své největší hity z desek starších.

 

12 songů, které byly původně určené úplně někomu jinému než tomu, kdo je nazpíval

Články, které by tě mohly zajímat