Právě vysíláme

Kapela MANDRAGE vydává akční videoklip k novému singlu Vidím to růžově!

14. října 2019 8:10
Kapela MANDRAGE vydává akční videoklip k novému singlu Vidím to růžově!

Kapela Mandrage vydává svůj první singl po úspěšné loňské desce Po půlnoci! Skladbu Vidím to růžově doprovází akční hudební klip, jehož se ujalo úspěšné režisérské duo Jordan Haj-Givinar Kříž. Jak se vám nový singl líbí?

Skvělý návrat

Láska a vášeň: to jsou dvě témata, které skupina Mandrage ve svém novém singlu popisuje. Singl je odvážný a melodický – celkem odlišný od singlů z desky Po půlnoci, ale v dobrém slova smyslu. Písní Vidím to růžově začíná kapela novou kariérní etapu a jejím vrcholem bude letošní nová deska a únorové koncertní turné. Kapela ke svému novému singlu rovněž vydala povedený videoklip.

Za scénářem a režií klipu k singlu Vidím to růžově stojí úspěšné duo Jordan Haj Givinar Kříž. Odvyprávěli ho podle svých slov s jasným romantickým podtextem. „Ačkoliv by mohl na papíře působit neláskyplně, je to rozhodně příběh o lásce a vášni. Myslíme si, že té hudbě bude slušet, a textu ještě více. Je to vlastně takové žánrové pojetí love story po vzoru několika filmů nebo určitých scén z nich, které se nám líbí a připadají nám hrozně sexy,“ říkají Jordan Haj a Givinar Kříž. V klipu si zahrála módní fotografka Karolína Holubová se svým partnerem, hercem Matějem Paprčiakem. Mrkněte na videoklip níže. Líbí se vám?

Píseň napsal kytarista kapely Mandrage Pepa Bolan, který prozradil, že slova vycházejí z jeho osobního života. „Prožívám jedno z nejhezčích období, takže prostě nemůžu psát texty, ve kterých bych si na cokoliv stěžoval. Jako textař se v těch srdečních záležitostech cítím asi nejlépe a vzhledem k tomu, že se žena už dávno našla, může být píseň Vidím to růžově takovou malou paralelou k singlu Hledá se žena, po deseti letech,“ říká Pepa Bolan.

Producentem skladby i připravované desky kapely Mandrage je Adrián Líška. Podle jeho slov představuje singl Vidím to růžově aperitiv před hlavním chodem v podobě celého alba. „Ke spolupráci s Mandrage mě oslovil bubeník Matyáš Vorda a moje odpověď byla jednoznačně ano. Je to pro mě čest – dodnes si vzpomínám na dobu, kdy mi bylo 14 let, a já jsem se s kapelou Mandrage setkal poprvé. Album Hledá se žena jsem téměř zadřel v přehrávači. Těší mě, že kluci udrželi kytarový zvuk a doufám, že tento potenciál v nové desce naplno využijeme,“ předznamenává styl nového alba Mandrage Adrián Líška.

Členové kapely Mandrage na svých předchozích albech několikrát ukázali, že rádi zkouší nové věci a nezamrzávají na jednom bodě. I proto se rozhodli pro změnu na producentském postu v podobě začínajícího producenta ze Slovenska, který má za sebou mimo jiné spolupráci s Emmou Drobnou a zároveň je bubeníkem v kapele Majka Spirita. Tematicky pak kapela zůstane i na nové desce u kytar a svižných temp, ve kterých se cítí nejlépe. „Můžeme slíbit, že to dost možná bude nejlepší album, které jsme doposud vydali. Adrián Líška má energie na rozdávání, a na koncertech se proto budeme potit. Tak je to správně, tak to má být,“ podotýká klávesista František Bořík, a předznamenává tak koncertní turné Dlouhej únor, které kapela absolvuje po velkých sálech v sedmi českých městech od 1. do 29. února 2020.

„Rok 2020 bude přestupný, a navíc je únor měsícem abstinence, což z něj udělá nesnesitelně dlouhé období. Tenhle ú(n)morný čas jsme se rozhodli zpříjemnit nám i fanouškům sérií koncertů v sedmi největších českých městech. V rámci turné bychom rádi, krom již známých věcí, představili nové album v celé své kráse. A bude co představovat,“ říká František Bořík.

Jako předskokan celého turné vystoupí zpěvák Sebastian, vstupenky jsou již nyní v předprodeji v síti TicketStream.

Koncertní turné Mandrage – Dlouhej únor:

  • 1. února 2020 – PRAHA – Forum Karlín
  • 6. února & 7. února 2020 – BRNO – Centrum Sono
  • 12. února 2020 – HRADEC KRÁLOVÉ – Kongresové centrum Aldis
  • 13. února 2020 – LIBEREC – Dům kultury
  • 21. února 2020 – ČESKÉ BUDĚJOVICE – KD Vltava
  • 22. února 2020 – PLZEŇ – DEPO2015
  • 29. února 2020 – OSTRAVA – BrickHouse DOV

Zdroj: Universal Music, YouTube, Mandrage.cz

Foto credits: Lukáš Wagneter Red Bull House

Články, které by tě mohly zajímat