Právě vysíláme

Novinka EVROPA 2 MUSIC CHART: BASTILLE – Quarter Past Midnight

7. června 2018 17:00
Novinka EVROPA 2 MUSIC CHART: BASTILLE – Quarter Past Midnight

Britská indie-rocková formace Bastille vydává singl Quarter Past Midnight, který pochází z připravovaného třetího alba, které následuje úspěch desky číslo jedna z roku 2016. Ta nese název Wild World. Singl je únikovou hymnou, jejíž zlomené beaty a bubnové výplně jsou inspirované taneční hudbou devadesátých let. Nepřeslechnutelný euforický náboj, který chytí snad každého, je pak už typickým znakem Bastille. „Píseň se […]

Britská indie-rocková formace Bastille vydává singl Quarter Past Midnight, který pochází z připravovaného třetího alba, které následuje úspěch desky číslo jedna z roku 2016. Ta nese název Wild World. Singl je únikovou hymnou, jejíž zlomené beaty a bubnové výplně jsou inspirované taneční hudbou devadesátých let. Nepřeslechnutelný euforický náboj, který chytí snad každého, je pak už typickým znakem Bastille.

„Píseň se snaží zachytit moment, kdy se zabouchnou dveře klubu. Někdo půjde domů a pro někoho je to jenom začátek něčeho dalšího. Sedíte v autě, křižujete město. Chtěl jsem zachytit ten pocit vzrušení. Je mnohem lehčí unikat v noci. Otevřou se místa, která jsou běžně zavřená, a místa, která má člověk spojená s realitou, v noci neexistují. Noc je paralelní vesmír a lidé jsou nastavení jinak,” přibližuje skladbu frontman Dan Smith.

Před pěti lety Bastille debutovali albem Bad Blood, které se stalo třikrát platinovým. Kapela má za sebou přes 500 koncertů na šesti kontinentech, na svém kontě má přes 15 milionů prodaných singlů, 6 milionů prodaných kopií alb, přes 3,3 miliardy streamů, BRIT Award a nominaci na Grammy.

Hlasuj pro Bastille v Evropa 2 Music Chart počínaje dnešní 20:00 hodinou!

Podpořit můžeš i další songy z aktuální TOP 20 nebo některou z dalších 3 novinek:

Články, které by tě mohly zajímat