Právě vysíláme

Novinka Evropy 2: COLDPLAY – Orphans

23. listopadu 2019 9:45
Novinka Evropy 2: COLDPLAY – Orphans

Hrajeme od soboty 23. listopadu 2019.

Skupina Coldplay zveřejnila informace o nové desce. Album Everyday Life vyšlo v pátek 22. listopadu 2019, už před časem z něj kapela vypustila hned tři ukázky – písničky Orphans, Arabesque a stejnojmennou Everyday Life.

Před několika dny se na nejrůznějších místech světa objevila vintage fotografie s datem. Vše mělo budit dojem, že jde o obrázek z počátku dvacátého století. Pozornějším však neuniklo, že na fotce jsou členové skupiny Coldplay stylizovaní jako součást hudebního tělesa. Originální fotografie, do které byla čtveřice vklíčována, pochází z rodinného archivu kytaristy Jonnyho Bucklanda a byla pořízena v roce 1919. Fotografii ve formě mysteriózních billboardů či plakátů bylo možné spatřit na nejdivnějších místech měst, návštěvníci starožitností ji nacházeli mezi jinými dobovými obrázky. Dalším dílem skládačky byl obskurní inzerát v severowelšských novinách, jehož prostřednictvím Coldplay odtajnili název alba a seznam skladeb. Podobné inzeráty by se mohly objevit i u nás. Najde je někdo?

Jak naznačují zveřejněné nahrávky, album bude velmi pestré. Písničky Orphans i Arabesque produkoval The Dream Team a zatímco v Arabesque hostuje belgický zpěvák Stromae, v Orphans se k čtveřici přidal nigerijský hudebník Femi Kuti.

Články, které by tě mohly zajímat