Právě vysíláme

Novinka Evropy 2: FIEDLERSKI feat. REMME & ALICJA – Growing Up

15. května 2021 15:45
Novinka Evropy 2: FIEDLERSKI feat. REMME & ALICJA – Growing Up

Hrajeme od soboty 15. května 2021.

Jeden z nejúspěšnějších tuzemských producentů Ondřej Fiedler před rokem odstartoval sólovou kariéru a nyní má po čerstvém vydání debutového EP ID 2.21.92. To spolu s megasinglem Pápá sklidilo na Spotify přes 2,5 milionu streamů. Fiedlerski na sebe nenechává dlouho čekat a vydává novinku Growing Up, k níž si přizval vycházející hvězdy evropské hudební scény, a to mladého holandského zpěváka a skvělého skladatele Remmeho, a polskou reprezentantku na Eurovizi Alicju. Singlem Growing Up tak Fiedlerski definitivně překračuje hranice Česka a ve videoklipu režiséra Ondřeje Kudyna poprvé odhazuje masku. Singl je k poslechu na všech streamovacích platformách od půlnoci pátku 14. května 2021 a vizuální podoby se mu dostane v neděli 16. května 2021 v 17:00 hodin na YouTube.

Track je o mládí, o tom, že i když to někdy vypadá že jste v prde*i a fakt nevíte kudy jít, že je to úplně v pohodě, protože je to normální aspekt dospívání. Song jsme napsali v době hlubokýho Covidu přes Zoom, šlo to poměrně dost rychle, Remme je skvělej zpěvák,” popisuje Fiedlerski a pochvaluje si spolupráci s Remmem, který přijel na natáčení klipu do Prahy. Píseň jinak více méně vznikla distančně. Fiedlerski spolu s Remmeho producentem Isou Azierem singl napsali v Praze, sám Remme v Holandsku a Alicja ho dotočila v Polsku.

V písni Growing Up vzniklo unikátní seskupení umělců, kteří fantasticky reprezentují mladou svěží vlnu, jež přináší nové hudební zážitky. Remme je dvaadvacetiletý zpěvák z Holandska, který nedávno zaznamenal obrovský úspěch v českých rádiových žebříčcích s písní Lose Touch, kde se několik měsíců držel na předních příčkách. Skvělý hudebník Remme původem z Holandska vydává pod labelem Vertigo, jenž spadá pod německý Universal Music. Alicja je vycházející hvězdou Polska, která již reprezentovala Polsko na Eurovizi a vyhrála soutěž The Voice.

Videoklipu se ujal opět dvorní režisér a kameraman Ondřej Kudyn, který se rozhodl pro černobílý retro look, jenž posunul vizuál o level výš a skvěle vynesl téma singlu. „Videoklip jsme natáčeli v Praze a v Polsku. V týhle době to bylo docela zajímavý to ukočírovat tak, aby to všechno dopadlo, ale nakonec jsem z výsledku nadšenej,” dodává Fiedlerski.

Zdroj: Universal Music

Články, které by tě mohly zajímat