Právě vysíláme

Novinka Evropy 2: JOHN WOLFHOOKER feat. BEN CRISTOVAO – Tidal Wave

8. června 2021 12:30
Novinka Evropy 2: JOHN WOLFHOOKER feat. BEN CRISTOVAO – Tidal Wave

Hrajeme od soboty 5. června 2021.

Mladá rocková parta John Wolfhooker přizvala do svého nového songu Tidal Wave Bena Cristovao. Společně se skladbou vyšel také povedený klip od režiséra Honzy Stracha.

Singl Tidal Wave vznikl pro kampaň O₂ You. Tahle spolupráce vznikla vlastně náhodou. Člen kapely Filip Vlček je zároveň hudebním producentem, Benu Cristovao složil skladbu Omaga, se kterou zpěvák jel v letošním roce reprezentovat Českou republiku v rámci soutěže Eurovision Song Contest do Rotterdamu. „Protože se s Benem znal, pozvali jsme ho jednou do studia a pustili mu rozpracovaný songy. Tidal Wave ho bavil tak, že během hodiny nahrál svůj part,“ vzpomíná na počátky vzniku skladby frontman Martin Čupka. „S kluky jsme si sedli hned od začátku. Znají se taky s mým kytaristou Karolem, takže jsme o sobě věděli už nějakou dobu předtím. Dost rychle jsem se pro song nadchnul, pak pro mě bylo jednoduchý hned střelit svoji část,“ vysvětluje Ben Cristovao. Produkce skladby probíhala kompletně v rukách kapely, a to pod vedením kytaristy Ronyho Janečka ve studiu Pidgeon Records.

Ke skladbě byl v březnu natočený taky její videoklip. Ten měl několik náročnějších momentů, mezi kterými bylo určitě i zakopání Filipa do hromady písku: „Byl tam zahrabaný asi 30 minut a fakt nebylo zrovna teplo. Stejně tak i točení společných záběrů, kdy hrajeme spolu v hale, bylo docela už za hranou co se týče počtu opakování, ale zvládli jsme to. Ve štábu byli samí profíci v čele s režisérem Honzou Strachem, a to byla velká pomoc. Obvykle si totiž klipy točíme sami a teď bylo příjemné soustředit se jen na naši roli performerů,“ dodává k natáčení bubeník Adrian Janeček.

Zdroj: Championship Music, Facebook

Články, které by tě mohly zajímat