Právě vysíláme

Novinka Evropy 2: LENNY – Lovers Do

30. června 2019 16:45
Novinka Evropy 2: LENNY – Lovers Do

Hrajeme od soboty 29. června 2019.

Jednu ze svých nejveselejších písní přichystala na letošní léto Lenny. Energický singl Lovers Do, který globálně vydává německá pobočka Universal Music, doprovází originální tarantinovský videoklip natočený v Polsku.

Skladba s nakažlivě bezstarostným zvukem je další ochutnávkou z vysoce očekávaného druhého alba Lenny, na kterém zpěvačka v současnosti usilovně pracuje. Vznikla v autorském týmu s již osvědčenými hitmakery Ondřejem Fiedlerem a Marcelem Procházkou. Autorkou textu napsaného na Procházkův námět je Lenny, produkce se ujali zmínění kolegové.

Lovers Do pojednává o rozpadu vztahu, ovšem překvapivě optimistickou formou. Ukazuje, že uzavřít v sobě jednotlivé procesy může přinést pocit osvobození. „Pohřbívám v ní něco, co už je dávno mrtvé, ale písnička je sama o sobě tak veselá, že vám nezbude nic jiného než tančit,“ popisuje Lenny, která zde mísí pop s elektronikou i úderným indie-rockem.

Podle jejích slov jde typově přesně o skladbu, kterou si představovala vydat v létě. „Líbí se mi, že je tak odlehčená, lidé by se při jejím poslechu měli bavit. Když přinesl kytarista Marcel Procházka na kapelní zkoušku její demoverzi, skákala jsem radostí. Okamžitě jsem věděla, že to je píseň pro mě!“ neskrývá své nadšení.

Také videoklip překvapí svým zábavným zpracováním. Lenny ho se svým týmem odjela koncem května natočit do Polska. „Tamní produkční společnost mě okamžitě zaujala svým originálním stylem. Naším cílem bylo vytvořit jakousi road movie s jednoduchou zápletkou a osobitou ‚tarantinovskou‚ image. Natáčení bylo velmi náročné, za tři dny jsme naspali asi jen pět hodin. Ale jsem přesvědčená, že výsledek za to stojí!“ ubezpečuje.

Na podzim se zpěvačka vydá na klubové turné po České republice. Během Lovers Tour zahraje během listopadu v pěti městech, kde připomene své hity z pěti Anděly oceněné debutové desky Hearts, ale představí i ochutnávky z chystané druhé řadovky. „Loňský koncert ve Foru Karlín byl pro mě velký kariérní milník a splněný sen. Dostala jsem teď ale chuť pocítit přítomnost lidí zase úplně zblízka, hodně osobně, jako tomu bylo dříve. Žádné velké efekty, jen světla, mikrofon, piano, lidé a já,“ láká.

Současně s tím Lenny stále pracuje na svém druhém studiovém albu. Pevný termín vydání však zatím nemá. „Nechci, aby se deadliny staly zabijákem mojí kreativity. Je to příjemná motivace, ale chci lidem předvést to nejlepší ze sebe a k tomu potřebuji čas. Věřím, že deska se zrodí stejně jako Hearts – v ten pravý čas,“ dodává.

Song vychází na albu Weird & Wonderful.

Lovers Tour:

  • 1. listopadu 2019 – Vratislavice – Kulturní Centrum 10 10 10
  • 5. listopadu & 6. listopadu 2019 – Brno – Fléda
  • 8. listopadu & 9. listopadu 2019 – Pardubice – Žlutý pes
  • 15. listopadu 2019 – Krnov – Kofola
  • 23. listopadu 2019 – Plzeň – Buena Vista

Články, které by tě mohly zajímat