Právě vysíláme

Novinka Evropy 2: MARTIN HARICH – Blue

12. září 2021 15:45
Novinka Evropy 2: MARTIN HARICH – Blue

Hrajeme od soboty 11. září 2021.

Po baladické skladbě Rowing Across The Ocean s malebným klipem z Islandu, po na mobil natočené „countryovce“ Simple Song z ranče nedaleko New Yorku a po kavárenské a capella písni Right Beside You přichází Martin Harich s dalším „nomádským videoklipem“ zpoza velké louže – energickou skladbou Blue. Zpěvák se tentokrát na své cestě do Spojených států, kde aktuálně pracuje na muzikálu Christmas Carol, zastavil v Dominikánské republice a přímo z exotických pláží Karibiku přináší obrovskou dávku pozitivní a letní energie.

„Moje hudba vzniká na cestách. Život píše ty nejkrásnější scénáře a náhody vybírají ty nejlepší lokace. Cestování je moje múza a dobrý foťák má v mobilu vlastně téměř každý. S tímto videem mi pomáhal můj kamarád – fotograf Rajmund Petrik, se kterým často cestuji. Protože se letos zatím moc nekoncertovalo, rozhodli jsme se strávit měsíc v odlehlé části Dominikánské republiky a byla to úžasná zkušenost. Skladba Blue je poslední ze stejnojmenného EP, která dosud neměla svůj videoklip. Věřím, že se nám podaří přenést stejnou „modrou atmosféru“, jaká převládá v našem videu a na plážích Karibiku, i do Vašich uší a duší,“ představuje vznik videoklipu autor skladby a zpěvák Martin Harich a dodává: „Tóny podtrhují naše pocity, zintenzivňují barvy a vše hezké umí posunout k dokonalosti. Díky hudbě, barvě naší planety a spontánnosti mých přátel se mohu s Vámi – prostřednictvím tohoto videa – podělit o vzpomínky na náš měsíc v Dominikánské republice. Doufám, že titulní skladba alba Blue bude „zvučit“ i ty Vaše nezapomenutelné momenty, které se možná odehrají už právě dnes.“

Minialbum Blue spojuje poslední roky Martinovy tvorby ovlivněné „hraním na ulici“ ve světových metropolích, skládáním muzikálové hudby v New Yorku a cestováním po světě, které jsou inspirací k jeho současné anglické tvorbě. Celý proces nahrávání desky probíhal střídavě v Gilkicker Studios na Maltě a Tatra Music Studios v Martinově rodném Liptovském Mikuláši.

Zdroj: MediaBase, YouTube

Články, které by tě mohly zajímat