Právě vysíláme

Novinka Evropy 2: MIRAI – Hometown

12. srpna 2019 6:00
Novinka Evropy 2: MIRAI – Hometown

Hrajeme od pondělí 12. srpna 2019.

Důležitost domova a zázemí vyzdvihuje skupina Mirai ve svém novém singlu Hometown. K napsání písně inspiroval zpěváka Miraie Navrátila impozantní výhled na beskydské kopce v jeho domovském Frýdku-Místku. „Všude je dobře, ale tady je nejlíp, doufám, že víš, že my zůstanem‘ stejný,“ zpívá v refrénu. Skladba je předzvěstí druhého studiového alba Mirai, které vyjde v pátek 27. září 2019 pod názvem Arigatō. Kapela s ním poprvé vyrazí koncertovat do velkých sálů, včetně pražského Fora Karlín.

„Nastěhoval jsem se na nové místo ve Frýdku-Místku s krásným výhledem na Beskydy a celé město. Tu písničku jsem napsal na balkoně, když jsem koukal na kopce, přesně tak, jak zpívám v první sloce,“ popisuje Mirai Navrátil spontánní vznik nového hitového singlu.

V něm se podle jeho slov odráží také kočovný život, který vzhledem k vysokému počtu koncertů s kapelou v poslední době vede. „Není to jen o vracení se na nějaké místo, ale možná ještě více o vracení se za lidmi a kamarády, kteří jsou gró toho hometownu,“ upřesňuje. Ve Frýdku-Místku vyrůstal a na rozvoji jeho kultury se sám snaží podílet organizováním různých akcí.

Také ve videoklipu, který má na svědomí stále vyhledávanější režisér Ondřej Kudyn, je patrný jeho ryzí vztah k místu. Ústřední roli zde totiž kromě Miraie jakožto průvodce dějem hrají také další lidé spjati s lašskou metropolí. Nejedná se o mediálně známé tváře, ale o běžné občany napříč generacemi. Právě v podhůří Beskyd prožívají své každodenní radosti a starosti. Svými sny a cíli ovlivňují okolí a spoluutvářejí celkový charakter města.

Diváci se tak mohou seznámit například s příběhem talentované gymnastky Emy. „Je velmi cílevědomá a jde si za svým, i při natáčení klipu bylo vidět, že je ohromný dříč. Pro úspěch ve svém fyzicky hodně náročném sportu na sobě tvrdě pracuje od dětství,“ zdůrazňuje její kvality Kudyn. Ten dále obsadil uměleckého řezbáře Milana Obodu, jehož profese symbolizuje, jak žije město v symbióze s přírodou. „Strávil jsem u něj na chalupě v jeho dílně hodně času. Ke každému svému dílu má hluboký vztah,“ oceňuje režisér.

V klipu se představuje také tatér a skater říkající si Duky. Jeho osud názorně ukazuje propojenost umění a ulice. „Chtěli jsme tam mít člověka, který se svou pílí dokázal postavit na vlastní nohy, a navíc pro něj jeho práce stále zůstává i koníčkem,“ vysvětluje tuto volbu Kudyn.

Celkově se ve videu mihne kolem šedesáti lidí žijících v některém z domovů členů skupiny Mirai – kromě Frýdku-Místku zde hrají také obyvatelé Havířova a Nového Jičína. Všichni se v závěru sejdou ve frýdecké tělocvičně. „Během natáčení jsem strávil u Miraie doma hodně času. Pomalu se ze mě stal Frýdečák, atmosféru města jsem tedy hodně nasál,“ přibližuje Ondřej Kudyn.

Píseň Hometown se objeví na očekávaném druhém studiovém albu Mirai, které u vydavatelství Universal Music vyjde už v pátek 27. září 2019. Jde o druhý singl, ten první s názvem Øtchi se na jaře stal na několik týdnů nejhranější domácí skladbou v českých rádiích. Na podzim kapela představí novinky na turné – a poprvé zamíří do velkých sálů. Rovněž oznámila zastávku v bratislavském Ateliéru Babylon. Koncert v brněnském Sono centru je již vyprodaný, tak kapela v moravské metropoli přidala vystoupení i druhý den. Vrcholem bude v úterý 3/12/2019 vystoupení v pražském Foru Karlín.

Mirai Tour 2019:

  • pátek 15. listopadu 2019 – Herálec – Kulturní dům Herálec
  • čtvrtek 21. listopadu 2019 – Bratislava – Ateliér Babylon
  • pátek 22. listopadu 2019 – Ostrava – hala Tatran
  • úterý 26. listopadu 2019 – Brno – Sono centrum – vyprodáno
  • středa 27. listopadu 2019 – Brno – Sono centrum – přidaný koncert
  • úterý 3. prosince 2019 – Praha – Forum Karlín

Vstupenky jsou k dostání v síti TicketPortal na: www.ticketportal.cz/event/MIRAI.

Mrkni na Speciál Evropy 2 se skupinou Mirai!

Články, které by tě mohly zajímat