Právě vysíláme

Novinka Evropy 2: MIRAI – I přes to všechno

18. října 2020 15:45
Novinka Evropy 2: MIRAI – I přes to všechno

Hrajeme od soboty 17. října 2020.

Album Arigatō se pyšní nejedním oceněním i díky své rozmanitosti i oblíbenosti u posluchačů. Vedle písní jako Øtchi, Hometown nebo Yahoda nyní dostává vizuální podobu také emotivní skladba I přes to všechno. Píseň vznikla ve spolupráci Miraie Navrátila s muzikantem Davidem Stypkou a producentem Ondřejem Fiedlerem. „Cítili jsme, že potřebujeme ještě jeden kousek, aby ta albová mozaika byla komplet,“ říká frontman kapely Mirai. Režie videoklipu se ujal Ondřej Kudyn. Za námětem stojí Ondřej Brejška ze skupiny Poetika.

O písni si původně nikdo nemyslel, že by se měla stát singlem. Reakce fanoušků a narůstající počet zhlédnutí (ne)videa na YouTube však kapelu přesvědčil o opaku. „Nemyslel jsem si, že by to měl být hit nebo singl, ale teď mám z reakcí lidí pocit, že je to téměř nevyhnutelné. Automaticky vygenerovaný obrázek na YouTube s audiem bez videa má už teď 1,5 milionu zhlédnutí. Vlastně jsme klip dotočili i kvůli tomu masivně pozitivnímu feedbacku. Jsem dost napjatý, co se vlastně stane,“ říká Mirai Navrátil.

Spolupráce s režisérem a kameramanem Ondřejem Kudynem je pro kapelu Mirai v posledních dvou letech tradiční. I přes to všechno režisér vymyslel společně s Ondřejem Brejškou. „Říkám: Ondro potřebuju námět na lidi, kterým je spolu dobře, ale kvůli tomu, že každý má svůj svět, tak spolu nemůžou být. No, a vzniklo tohle,“ komentuje Ondřej Kudyn.

Natáčení videoklipu probíhalo koncem léta v okolí Prahy a v klubu Varšava. Do role ústřední dvojice režisér obsadil mladé herce Michala Bednáře a Andreu Bereckovou. „Michal je můj kamarád a zároveň oblíbený herec. Čekal jsem, až ho budu moci obsadit, a když jsme měli tenhle námět, věděl jsem, že je on ta správná volba.  Andrejku jsme castovali a sedla nám do role úplně perfektně. Dokončuje studium alterny na DAMU a má angažmá v Ústí nad Labem,“ přibližuje Ondřej Kudyn.

Zdroj: Universal Music

Články, které by tě mohly zajímat