Právě vysíláme

Novinka Evropy 2: POETIKA – Múza

2. června 2019 10:45
Novinka Evropy 2: POETIKA – Múza

Hrajeme od soboty 1. června 2019.

Po úspěšném debutovém albu Trinity, které přineslo hned několik rádiových hitů, přichází skupina Poetika se zbrusu novým singlem. Jmenuje se Múza a poodkrývá, kde pětičlenná formace mísící ve své tvorbě pop s hip-hopem a vlivy dalších žánrů, čerpá inspiraci.

„Má múza bloudí tmou a já s ní tančím…,“ zpívá frontman Ondřej Brejška v refrénu hitové písně, která jde ve stopách energií nabitých singlů z předloňské desky Trinity. Skupina, v jejímž středu stojí od počátku kromě Brejšky ještě producent Daniel Hrdlička a rapper Eduard Rovenský, připouští, že nápady často přicházejí právě v noci, kdy většina lidí spí.

„Nejlépe se nám tvoří, když vše kolem nás utichne a máme pocit, že jsme sami. Vyvolává to v nás pocit bezpečí a svobody – je to jako dálnice, po které jedeme sami. Právě tehdy se dostavují záblesky inspirace,“ tvrdí svorně hudebníci.

Produkci jako obvykle obstaral Daniel Hrdlička, na textu se společnými silami podíleli Ondřej Brejška a Eduard Rovenský. Mix a mastering má na svědomí Ondřej Žatkuliak a pozorný posluchač si všimne také vokálu Moniky Bobulové, který dotváří podmanivou atmosféru písně.

Poetika po úspěších z posledních let neusíná na vavřínech. V současnosti vytrvale pracuje na svém druhém albu a právě Múza je jeho první předzvěstí. Její chytlavá melodika a strhující rytmus jsou nejlepším předpokladem pro to, aby se v rádiovém éteru zabydlela podobně, jako se to povedlo například skladbám Zkouším žít a Každou vteřinou. Videoklipy k oběma z nich již překonaly hranici pěti milionů přehrání, druhý jmenovaný má dokonce pomalu namířeno k magickým deseti milionům.

Formace zároveň pokračuje v neúnavném koncertním tažení republikou. Po loňských klubových turné s kapelou Mirai a rapperem Lipem a letošní krátké jarní šňůře se skupinou Brixtn bude v nadcházejících měsících k vidění na celé řadě festivalů a venkovních akcí. Chystá také samostatná vystoupení. Při živých koncertech těží z toho, že před dvěma lety do sestavy přibrala bubeníka a kytaristu, čímž svůj set posunula k až rockově vyhlížející show.

Také nová píseň Múza bude na následujících akcích ozdobou už tak našlapaného repertoáru Poetiky.

Články, které by tě mohly zajímat