Právě vysíláme

Novinka Evropy 2: SLZA – Žár

29. března 2020 15:45
Novinka Evropy 2: SLZA – Žár

Hrajeme od soboty 28. března 2020.

Petr Lexa, zpěvák kapely Slza, se čím dál tím více profiluje jako autor a spolu s kytaristou Lukášem Bundilem představují nový singl s názvem Žár. Ten je po úspěšných hitech Paravany a 4 ráno další předzvěstí alba 3, jehož vydání je na spadnutí. Milostná píseň vznikla za pár hodin jako svatební zpověď. Do videoklipu kapela oslovila skutečné páry z řad osobností, které je inspirují a vystihují přesně to, o čem píseň pojednává. Premiéra videoklipu je naplánována na středu 1. dubna 2020.

Loňský podzim kapela Slza dostala pozvání na svatbu, aby zahrála jako překvapení pro nevěstu, která je ráda poslouchá. „Pár dní před vystoupením jsem přemýšlel, jakou píseň nevěstě a ženichovi věnovat, ale uvědomil si, že sice máme několik písní o lásce, ale všechny jsou o té podobě lásky, která není úplně pozitivní a zpívat na svatbě o hádkách a rozchodech se asi moc nehodí,“ komentuje s úsměvem Petr. Proto okamžitě vzal tužku a papír a napsal text o „momentu, kdy máte vedle sebe člověka, vážíte si jeho přítomnosti a víte, že s ním tyhle chvíle chcete trávit už napořád,“ popisuje vznik písně Žár frontman kapely, spolu s Ondrejem Ládkem pak vtiskli tématu finální podobu. Hudba vznikala v kruhu stále semknutější sestavy Lukáš Bundil, Petr Lexa a anglický skladatel a producent Oliver Som, kterou ve finální produkci alba výtečně opět doplnil londýnský producent Ed Holloway, který proslul spoluprací např. s Lewisem Capaldim.

Vzhledem k tématu lásky se Slza rozhodla námět videoklipu uchopit trochu netradičně a oslovila skutečné páry z řad osobností, které svým vztahem přesně reprezentují to, o čem píseň je. „Jsou pro nás inspirativní a zároveň v některých případech boří zažité předsudky o partnerském vztahu. Vznikl tak videoklip v pojetí, na které jsme dosud nebyli zvyklí,“ vypráví Petr Lexa.

Původní scénář měl LukášPetrem v hlavě již od března, ale kvůli dodržení karantény musela kapela a účinkující páry zaimprovizovat a díky tomu mohl vzniknout o to více osobní videoklip. „Každý z párů se nakonec natočil doma sám na svůj telefon nebo kameru. A ukázalo se, že to pro všechny bylo ve výsledku zábavnější a v kombinaci s přirozeným prostředím dokonce i hlouběji vystihlo myšlenku písně,“ poodhaluje pozadí Lukáš. Album 3 je již dokončeno a nový titul by měl světlo světa spatřit koncem dubna 2020.

 

Články, které by tě mohly zajímat