Právě vysíláme

Víte, jak bezpečně dopravit své děti do školy či do školky?

14. května 2019 11:42
Víte, jak bezpečně dopravit své děti do školy či do školky?

Pokud máte doma malé dítě, cesta do školy nebo do školky patří k vašim každodenním ranním rituálům. To, že má být pozorné při cestě a hlavně při přecházení silnice, vaše dítko asi ví. Máme pro vás pár tipů, jak si bezpečnou cestu do školy ale ještě pojistit.

Nenechávejte nic na poslední chvíli

Základním pravidlem pro bezpečnou cestu kamkoli je vyrazit včas a nehonit vše na poslední chvíli. Vzbuďte děti dostatečně brzo, aby se stihly nasnídat a v klidu odešly do školy. Pospíchání vede jedině k tomu, že školák doma něco zapomene, vrací se a vy jste ještě více ve stresu, aby nepřišel do školy pozdě. A ještě jedno doporučení, školní batoh připravujte vždy den předem, vyvarujete se tím hledáním potřebných pomůcek na poslední chvíli.

Zviditelněte své dítko výstražným doplňkem

Ranní vstávání je pro děti náročné, a i když mají školáci vše připravené, nestihnou se dostatečně rozkoukat a mnohdy ještě rozespalí běží do školy. Je nutné, aby rodiče své děti nabádali k ostražitosti. Děti by při cestě do školy či do školky měly být dobře viditelné a měly na sobě mít nějaký reflexní prvek. To platí i pro dítě, které vodíte osobně.

Reflexní doplňky v podobě pásků, které se dají zamotat na ucho tašky, či nášivek na oblečení jsou dobře viditelné i na velkou vzdálenost. Zejména za snížené viditelnosti nebo v šeru několikanásobně prodlužují vzdálenost, na kterou je dítě vidět.

I když budou děti na cestě dobře viditelné, musí mít řidiči při ranní jízdě autem oči na stopkách.

Vozíte děti do školy autem?

Pokud vozíte děti do školy autem, pak nezapomeňte, že dokud dítě neměří 150 cm nebo neváží 36 kg, musí být připásané ve vyhovující autosedačce nebo na podsedáku. Výběr sedaček nepodceňte a nechte si raději poradit ve specializovaných prodejnách. Dbejte vždy na bezpečnost vašich ratolestí, která je prioritní. Proto i na krátkých trasách, třeba právě při dopravě dětí z domova do školy, posaďte dítě do autosedačky nebo podsedáku a nezapomeňte ho připoutat.

Projekt Dopravní jednička je realizován za přispění finančních prostředků z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů

Články, které by tě mohly zajímat