Právě vysíláme

Chystá se seriál o Harrym Potterovi, bude se na něm podílet i J. K. Rowling

10. dubna 2023 9:10
Chystá se seriál o Harrym Potterovi, bude se na něm podílet i J. K. Rowling

Fanoušci Harryho Pottera, zbystřete! Slavná sága o mladém čaroději se zřejmě dočká seriálového zpracování. Podílet by se na něm měla i J. K. Rowling, autorka knižního zpracování. Je pravděpodobné, že každá série se bude věnovat jednoho ze sedmi o Harrym Potterovi, informoval deník The Times.

Studio Warner Bros. Discovery udržuje úzké vztahy s Rowling, s níž dříve podepsalo smlouvy na filmy o Harrym Potterovi, spin-off sérii Fantastická zvířata a také na zábavní park ve svých filmových studiích u Londýna. Šéf studií David Zaslav dlouhodobě podporuje Rowling, která v posledních třech letech čelila kritice za své názory na transgenderové osoby. Například Daniel Radcliffe a Emma Watson, kteří ve filmové sérii ztvárnili Harryho Pottera a Hermionu Granger, se proti výrokům Rowling ohradili.

Rowling se kvůli kritice nezúčastnila loňského televizního speciálu k 20. výročí Harryho Pottera. Kromě Radcliffa a Watson se v něm objevil mimo jiné herec Rupert Grint, který ztvárnil Rona Weasleyho, Ralph Fiennes, který hrál černokněžníka lorda Voldemorta, či herečka Helena Bonham Carter, představitelka smrtijedky Bellatrix Lestrang.

Zaslav loni uvedl, že by s Rowling rád znovu spolupracoval, a dodal, že se studio „hodlá skutečně zaměřit na franšízy“. Nyní hledá scenáristu, který by adaptoval romány pro televizní obrazovky poté, co Rowling souhlasila, že se bude podílet na produkci série.

Romány a filmy o Harrym Potterovi jsou pravděpodobně nejvýraznějším kulturním úspěchem 21. století, poznamenal The Times. Od vydání první knihy v roce 1997 se po celém světě prodalo přibližně 600 milionů výtisků. Hodnota celé franšízy, zahrnující knihy, filmy, počítačové hry a divadelní představení, které se hraje na třech kontinentech, se odhaduje na 25 miliard dolarů (536 miliard Kč).

Podle deníku má 57letá Rowling jmění ve výši asi 850 milionů liber (22,7 miliardy Kč). V posledních letech se zaměřila na knihy pro dospělé, a to sérii o detektivovi Cormoranu Strike napsanou pod pseudonymem Robert Galbraith.

Společnost HBO Max se ve streamování stala největším konkurentem Netflixu, a to díky seriálům, jako je Boj o moc či Hra o trůny, a jejímu prequelu Rod Draka. Nabízí také také filmy společnosti Warner Bros. Discovery, včetně Pána prstenů a snímky DC Comics, jako jsou Batman a Joker.

Očekává se, že každý díl série o Harrym Potterovi bude stát desítky milionů liber. Seriál Koruna na Netflixu stojí přibližně deset milionů liber (267 milionů Kč) za epizodu a poslední série Stranger Things na Netflixu stála podle odhadů 25 milionů liber (669 milionů Kč) za díl.

Články, které by tě mohly zajímat