Právě vysíláme

Co to ksakru mělo znamenat?! DONALD TRUMP se navážel do letošních Oscarů

21. února 2020 16:10
Co to ksakru mělo znamenat?! DONALD TRUMP se navážel do letošních Oscarů

Donald Trump se dost nevybíravým způsobem opřel do americké filmové akademie. Co prezidentovi na předávání letošních cen vadilo?

Předvolební kampaň na nového amerického prezidenta se pomalu rozjíždí. Tím se však pro Donalda Trumpa nic nemění a on se dál chová jako vzteklý čertík, který plive na všechno, co mu nepřipadá dostatečně americké, nebo mu jinak nevoní.

Nyní se takhle pustil do letošních Oscarů. A co americkému prezidentovi vadilo? Hlavní cenu totiž (poprvé v historii!) získal neanglicky mluvený snímek a to sice jihokorejský film Parazit. Trump si na toto téma dopřál dlouhý monolog, který začal slovy: „Jak nepovedené byly letošní ceny Akademie? Viděli jste to?“ 

Posléze pokračoval zhruba v tom duchu, že Spojené státy mají s Jižní Koreou dost problémů, především v obchodní sféře a co si teda kdo dovoluje udělovat hlavní cenu jihokorejskému filmu. Trump se bohužel s publikem nepodělil o svůj filmový rozbor Parazita, poněvadž si na řečnickou otázku, zda jde o kvalitní snímek, sám odpověděl, že neví.

Na projev se můžete mrknout sami zde.

Zdroj: Variety, YouTube, The Sun

Články, které by tě mohly zajímat