Právě vysíláme

DISNEY na OSCARY posílá i film AVENGERS: ENDGAME! Má nejvýdělečnější film historie šanci uspět?

23. září 2019 16:10
DISNEY na OSCARY posílá i film AVENGERS: ENDGAME! Má nejvýdělečnější film historie šanci uspět?

Film Avengers: Endgame nakonec překonal Avatara a stal se nejvýdělečnějším filmem historie. Teď si snímek dělá zálusk na Oscary. Jak se mu v nominacích povede?

Avengers: Endgame znamenal pro Marvel obrovský komerční úspěch. Vzhledem k tomu, že si získal respekt a pochvalné recenze i u kritiků, tak není divu, že si film dělá zálusk také na oficiální ocenění. Mimo jiné i na Oscary. Vyhlašování cen filmové akademie se sice dočkáme až na začátku příštího roku, o nominace se však bojuje už teď.

Závěr Infinity ságy se zřejmě pokusí napodobit loňský úspěch Black Panthera, který se dostal do nejužší nominace na ocenění v kategorii nejlepší film. Kromě této kategorie se film asi pokusí dosáhnout nominace za nejlepší vizuální efekty, nejlepší režii a nejlepší mužský herecký výkon pro Roberta Downeyho, jr. O tom, jak se filmu povede, zatím můžeme jen spekulovat.

Kromě Endgame Disney na Oscary pošle také Aladina, další pokračování Ledového království, čtvrtý díl Příběhu hraček a hranou verzi Lvího krále. Má nějaký z těchto snímků šanci uspět? Nebo porotci budou komerčně úspěšné snímky opět přehlížet?

 

Zdroj: Movieweb, Disneystudiosawards.com

Články, které by tě mohly zajímat