Právě vysíláme

Dočká se ROBERT DOWNEY JR. Oscara? Marvel zveřejnil svoji nominaci!

10. listopadu 2019 10:10
Dočká se ROBERT DOWNEY JR. Oscara? Marvel zveřejnil svoji nominaci!

Koho ze svých herců Marvel zapsal do boje o nominaci na Oscara?

Komiksové filmy nepatří do té kategorie snímků, které by si v Oscarech vedly dobře. Úspěch Black Panthera toto tvrzení sice částečně vyvrací, i tak se ale obecně příliš nepočítá s tím, že by letošní hit a nejvýdělečnější film historie Avengers: Endgame u Akademie nějak zabodoval.

Hodně probíraná byla možnost sošky pro Roberta Downey Jr. za roli Iron Mana. Herec se ovšem posléze vyjádřil v tom smyslu, že o ocenění usilovat nechce. Nyní však Marvel zveřejnil svoje herecké nominace za Endgame a Downey v nich samozřejmě nechybí. Spolu s ním je nominováno mnoho dalších, Marvel uplatňuje obvyklou oscarovou politiku, kdy studio nominuje mnoho herců, ale opravdovou podporu má jeden, možná dva herci.

A jak tedy nominace Marvelu vypadají? Do kategorie nejlepšího herce ve vedlejší roli studio nominovalo krom Downey Jr. také Chrise Evanse, Marka Ruffala, Chrise Hemswortha, Jeremy Rennera, Joshe Brolina, Paula Rudda a dočkal se jí také Don Cheadle. Za nejlepší herečku ve vedlejší roli pak studio dalo nominaci Scarlett Johansson, Gwyneth Paltrow, Zoe Saldana, Karen Gillan a Brie Larson.

Tak uvidíme, jestli se někdo ze zmíněných nominace dočká. Ale právě Robertu Downey Jr. by alespoň ta nominace za Iron Mana slušela.

 

Zdroj: Collider

 

Články, které by tě mohly zajímat