Právě vysíláme

Jak probíhalo setkání tří „olympioniků“ Krpálka, Prskavce a představitele Zátopka Neužila?

30. srpna 2021 14:19
Jak probíhalo setkání tří „olympioniků“ Krpálka, Prskavce a představitele Zátopka Neužila?

Dvě tak významné události jako úspěch českých sportovců na olympiádě v Tokiu a premiéra filmu Zátopek, který je kritiky i veřejností označován za největší filmový počin posledních let, se nemohly nepropojit i v reálném životě.

K setkání dvou medailistů z Olympijských her v Tokiu a herce Václava Neužila, jehož jméno je v poslední době skloňováno ve spojení s jeho fantastickým výkonem ve filmu Zátopek, mělo dojít již na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Judista Lukáš Krpálek i vodní slalomář Jiří Prskavec dorazili na premiéru snímku, ale kvůli nabitému programu obou stran nakonec ze setkání po premiéře sešlo. Sportovci se s hercem Václavem Neužilem ovšem domluvili na soukromém setkání – po Varech v Praze.

Sešli se na oválu v Riegrových sadech, kde probíhalo natáčení filmu Zátopek. Oba olympionici přinesli na setkání své nejcennější kovy – Prskavec zlatou medaili z Tokia a Krpálek dvě zlaté z her v Riu a Tokiu. Václav Neužil si s sebou vzal repliky tří zlatých medailí, které Emil Zátopek vyhrál v roce 1952 v Helsinkách.

Všichni tři si spolu zaběhali a podle informací z webu Českého olympijského týmu se podělili i o tréninkové metody.

Komentář pod facebookovým příspěvkem na účtu Českého olympijského účtu to vtipně glosuje: Krpoši, ten „Emil“ Neužil má ty zlatý nějaký malý. To jo Jířo, ale je jeden a má hned tři 🤣.

 

Foto: Bet Orten

Články, které by tě mohly zajímat