Právě vysíláme

Kevin Spacey čelí dalším obviněním ze sexuálního napadení

17. listopadu 2022 15:10
Kevin Spacey čelí dalším obviněním ze sexuálního napadení

Kevin Spacey čelí v Británii dalším sedmi obviněním ze sexuálního napadení jednoho muže v letech 2001 až 2004. Rozšíření předchozích obvinění dnes oznámila britská prokuratura, která tak rozhodla na základě policejního vyšetřování dříve vznesených obvinění. Celkem tak hollywoodský herec v Británii čelí již dvanácti obviněním.

V jednom z případů byl Spacey obviněn z donucení osoby k pohlavnímu styku, ostatní obvinění se týkají sexuálního napadení. Obvinění souvisejí s incidenty v mezi lety 2001 až 2004. Prokuratura upozornila, že se v žádném případě nejedná o rozsudek a 63letý herec má právo na presumpci neviny.

Na konci května byl Spacey v Británii obviněn ze sexuálního obtěžování tří mužů v letech 2004 až 2013, kdy šéfoval londýnskému divadlu Old Vic. Dvojnásobný držitel Oscara v červenci u soudu v Londýně obvinění popřel. Soudce tehdy stanovil, že proces bude zahájen 6. června 2023 a potrvá tři až čtyři týdny. Pravděpodobně se bude konat u trestního soudu Old Bailey, kde se odehrávají nejsledovanější trestní procesy v Británii. Šestnáctého prosince ho pak čeká soudní slyšení týkající se nových obvinění.

Spacey, který žije v Londýně i ve Spojených státech, byl propuštěn na kauci a bylo mu umožněno vrátit se po červnovém předběžném slyšení do Spojených států.

Spaceyho kariéra se prudce zastavila v roce 2017, kdy ho zhruba 20 mužů obvinilo ze sexuálního obtěžování a napadení. Stalo se tak během kampaně MeToo zaměřené proti sexuálnímu obtěžování. Herec, který získal Oscara za role ve filmech Americká krása či Obvyklí podezřelí, kvůli skandálu přišel i o hlavní roli v seriálu Dům z karet.

Soud v New Yorku letos v říjnu zamítl žalobu podanou na Spaceyho rovněž kvůli údajnému obtěžování. Podle poroty se herec jednání, za které byl žalován, nedopustil. Žalobu podal herec Anthony Rapp, který tvrdil, že se k němu Spacey choval v roce 1986, kdy bylo Rappovi 14 let, nevhodně a v opilosti ho v posteli částečně zalehl. Spacey od začátku procesu tvrdil, že se ničeho nedopustil.

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat