Právě vysíláme

Nejhorší herec roku? O slavnou anticenu se poperou Hanks s Letem

25. ledna 2023 12:57
Nejhorší herec roku? O slavnou anticenu se poperou Hanks s Letem

Na americké filmové anticeny, Zlaté maliny, jsou letos nominováni i dva oscaroví herci, 66letý Tom Hanks a 51letý Jared Leto. Oznámili to pořadatelé udílení anticen, které budou vyhlášeny v sobotu 11. března 2023.

Hanks byl nominován hned ve třech kategoriích. Může být vyhlášen nejhorším hercem kvůli roli Gepetta v disneyovském filmu Pinocchio i nejhorším hercem ve vedlejší roli za ztvárnění hudebního manažera Toma Parkera v životopisném filmu Elvis. Hanks rovněž figuruje v kategorii „nejhorší pár na filmovém platně“, a to společně se svou latexovou obličejovou maskou a „směšným“ přízvukem ve snímku Elvis.

Cenu pro nejhoršího herce si může vysloužit také Leto, a sice za roli upírovitého antihrdiny ve filmu Morbius. Zfilmování komiksové předlohy má dohromady pět nominací, včetně té v hlavní kategorii „nejhorší film“. V ní má podle expertů velkou šanci „uspět“ i film Blondýnka. Životopisný film o Marilyn Monroe z produkce společnosti Netflix má svá želízka v ohni hned v osmi kategoriích včetně nejhorší režie a nejhoršího scénáře, za nimiž stojí Andrew Dominik.

Sedm nominací má komedie Good Mourning, jejíž režie se ujali hudebníci Machine Gun Kelly a Mod Sun. Vyhlašování vítězek kategorie nejhorší herečka by se měly obávat mimo jiné Bryce Dallas Howard (Jurský svět: Nadvláda) a Diane Keaton (Mack & Rita).

Ceny za nejhorší snímky a herecké počiny každoročně uděluje nadace Golden Raspberry Awards, která má zhruba 1 000 členů a volí z nominovaných vítěze online. S nápadem udělovat filmové anticeny přišel v roce 1980 kalifornský publicista a filmový fanoušek John Wilson.

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat