Právě vysíláme

Písnička Smraďoch ze seriálu Přátelé prý původně neměla být o kočce!

19. srpna 2020 12:10
Písnička Smraďoch ze seriálu Přátelé prý původně neměla být o kočce!

Největší hit kavárenské písničkářky Phoebe Buffay původně neměl být o smradlavé kočce. Jak „Smraďoch“ vznikl a o kterém zvířeti se mělo zpívat?

Fenomenální a do kola reprízovaný seriál Přátelé je zdrojem mnoha legendárních hlášek, situací a postav, které nejen fanouškům zůstaly v paměti dodnes. Výjimkou není ani prostá píseň o smradlavé kočce, kterou ráda zpívala herečka Lisa Kudrow alias Phoebe Buffay, jedna z hlavních postav seriálu. Píseň Smraďoch (v originálu Smelly Cat) se stala výrazným prvkem charakterizace oblíbené a potrhlé kavárenské písničkářky Phoebe.

Málokdo ví, že jednoduchá píseň původně vůbec neměla být o kočce, ale o psovi. Nevšední velmi chytlavý song napsala producentka Betsy Borns společně se scenáristou Adamem Chasem a profesionální zpěvačkou Chrissie Hynde.  Melodii vytvořila sama herečka Lisa Kudrow. Americká herečka mimochodem skládala melodie ke všem písním, které její postava Phoebe zpívala.

Producentka Betsy Borns se při tvorbě smradlavé písně inspirovala u svého psího mazlíčka. Podle slov producentky totiž pes příliš zapáchal! Proto se původně píseň měla jmenovat Smelly Dog (Smradlavý pes) a mělo se jednat o ódu na milovaného domácího mazlíčka.

Autoři se nakonec rozhodli píseň změnit na píseň o smradlavé kočce. Podle nich byla kočičí verze vtipnější a měla lépe rezonovat u publika. Tvůrcům se sázka na kočičí verzi vyplatila. Píseň měla být původně neopakovatelný vtípek pouze pro jednu epizodu Alergická reakce (6. epizoda 2. řady), ale nakonec se stala součástí charakteru oblíbené postavy Phoebe.

Píseň Smraďoch se stala natolik populární, že byla dokonce nahrána na desce s názvem Friends Again Pokud jste už chytlavou píseň o smradlavé kočce už úspěšně dokázali vyhnat z hlavy, tak s podívejte na video. Garantujeme vám, že píseň jen tak nedostanete z hlavy!

Později v seriálu smradlavá píseň prošla několika odlišnými verzemi. Nejprve Phoebe nazpívala profesionální nahrávku pro potenciální komerční vydání, ale její hlas byl nahrazen profesionálním zpěvákem. Píseň dostala jiný rozměr, když se Phoebe setkala se svým otcem a odhalila, že jí zpíval ukolébavku zvanou Sleepy Girl, která má stejnou melodii jako píseň o smradlavé kočce.

Zdroj: ScreenRant

Články, které by tě mohly zajímat