Právě vysíláme

Úspěch českého seriálu. #MartyIsDead je nominován na cenu Emmy

25. září 2020 13:10
Úspěch českého seriálu. #MartyIsDead je nominován na cenu Emmy

Český seriálový thriller #MartyIsDead získal nominaci na mezinárodní televizní ceny Emmy. Seriál o kyberšikaně je tak prvním českým seriálem, který cenu může získat.

Seriál je nominovaný v kategorii krátkých seriálů. Vítězové 11 kategorií budou oznámeni 23. listopadu během slavnostního vyhlášení 48. ročníku International Emmy Awards v New Yorku. Americké ceny Emmy před pár dny ovládl seriál Watchmen, ceremoniál se letos konal bez diváků a červeného koberce.

Tématem minisérie #MartyIsDead je problematika kyberšikany. Režisérem seriálu je Pavel Soukup, scenáristy jsou Jaroslav T. Miška a Jan Stehlík. Hlavní roli ztvárnil Jakub Nemčok.

V seriálu jde o příběh patnáctiletého Martina alias Martyho, který točí sebe i své blízké na mobil ve chvílích, které by každý z paměti raději vymazal.

„Máme obrovskou radost. Jde o výběr z tisícovky světových seriálů, proto už nominace je velmi prestižní. Jsme rádi, že po úspěchu v Česku a Slovensku se daří seriálu i v zahraničí. Je skvělé, že i česká žánrová produkce může uspět ve světě,“ uvedli producenti Vratislav Šlajer a Jakub Košťál z Bionautu. Pokračování seriálu pod názvem #AnnaIsMissing vzniká opět v koprodukci Bionautu a Mall.tv a v kinech i internetové televizi se objeví v květnu 2021.

Nominace na International Emmy Awards není jediným úspěchem seriálu #MartyIsDead. Šanci zabodovat má i v anketě Křišťálová Lupa 2020 – Cena českého internetu, ve které byl nominován na nejlepší on-line video. Vloni se stal nejlepším webseriálem střední a východní Evropy na festivalu Serial Killer, kde byl uveden ve světové premiéře.

 

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat