Právě vysíláme

FORD bude opět školit mladé řidiče. Zaměří se i na soužití s cyklisty.

19. srpna 2019 9:00
FORD bude opět školit mladé řidiče. Zaměří se i na soužití s cyklisty.

Zdokonalit se v rozpoznávání rizik. Naučit se zvládat krizové situace. A vyzkoušet si, jak se za volantem chovat ohleduplněji k cyklistům.

To všechno čeká na účastníky bezplatných zdokonalovacích kurzů Driving Skills For Life (DSFL), které pořádá Ford pro mladé řidiče.

Proč právě pro ně? Dopravní nehody jsou nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí a zároveň platí, že nejmladší řidiči jsou velmi rizikovou skupinou. V roce 2018 zemřelo na českých silnicích vinou řidičů do 24 let 92 osob, což je 16 procent z celkového počtu 595 obětí.

Účastníci kurzů DSFL jsou rozděleni do malých skupin a přímo za volantem si vyzkoušejí triky a techniky od odborných instruktorů. Letos poprvé na ně čeká také modul Share The Road (Rozdělte se o silnici), zaměřený na interakce mezi řidiči a cyklisty. Popularita cyklistiky v celé Evropě stoupá, ale spolu s tím bohužel také roste počet nehod s účastí cyklistů.

Účastníci si osvojí techniku nazývanou Holandský hmat, která předchází neúmyslnému otevření dveří do cesty přijíždějícímu cyklistovi. Naučí se lépe hlídat mrtvé úhly a zachovat si bezpečný boční odstup při předjíždění cyklistů. Díky virtuální realitě WheelSwap pak mohou prožít riskantní situace s potenciálně fatálními následky jak z pohledu cyklisty, tak z pohledu řidiče. Osm z deseti lidí, kteří WheelSwap loni vyzkoušeli, uvedlo, že po této zkušenosti změní své chování k ostatním účastníkům provozu.

 

Kurzy budou probíhat v Hradci Králové od 6. do 8. září. Další informace najdou zájemci na: www.forddsfl.cz.

Články, které by tě mohly zajímat