Právě vysíláme

BERENIKA KOHOUTOVÁ je Holka roku! Klip k novému songu režírovala zpěvačce vlastní sestra

10. září 2019 8:00
BERENIKA KOHOUTOVÁ je Holka roku! Klip k novému songu režírovala zpěvačce vlastní sestra

Po úspěchu hitu Dělám stojky, který už na YouTube nasbíral více než 4 a půl milionu přehrání, přichází Berenika Kohoutová s dalším sólovým singlem. Holka roku předznamenává stejnojmenné album, které vyjde pod produkční záštitou uznávaného Jiřího Buriana v listopadu.

Zatímco v jarním singlu Dělám stojky se Berenika inspirovala současnou rapovou scénou a překvapila výrazným tanečním klubovým podkladem, v novince Holka roku hraje prim nosná melodická linka. Podle režisérky klipu, kterým je zpěvaččina sestra, dokumentaristka Rozálie Kohoutová, jde o jasný hit.

„S námětem na klip jsem přišla já a přivedla k němu ségru. Vždycky jsme spolu chtěly něco dělat a klip se tak nějak nabízel. Od začátku jsme se shodly, co v něm chceme. Přály jsme si, aby to byl trochu bizár. A myslím, že se nám to povedlo splnit dokonale!“ směje se Berenika.

Sesterská spolupráce dala vzniknout nápaditému videu, ve kterém vidíme ženy nejrozmanitějších rolí – od těch všedních (uklízečka, kuchařka) až po ty pro něžné pohlaví netradiční, jako jsou kulturistka či hasička. Výsledek vyzdvihuje autentičnost každé ženy, která svůj život nenechá ohraničit žádnými konzervativními škatulkami.

A jaké vlastně bylo režírovat vlastní sestru? „Bylo to fajn, mohla jsem si občas dovolit i trochu sesterské prudy. Třeba si zakřičet ‚Bereeeeenika na plac‘, místo toho, abych se snažila neurazit formální větou: „Slečno Kohoutová, kdybyste náhodou už měla chuť jít hrát, my jsme už všichni připraveni,“ dodává s nadsázkou režisérka. Před natáčením byly navíc obě Kohoutové společně na dovolené, kde všechny detaily naplánovaly a ještě se u toho bavily.

Své sólové album Holka roku Berenika Kohoutová právě dokončuje. Vyjde v listopadu u Universal Music, jeho producentem je věhlasný Jiří Burian, vyhledávaný jak na popové, tak na indie scéně. Ještě předtím však zpěvačka některé písně představí naživo. Se svou zbrusu novou kapelou vystoupí 18. října v pražském Paláci Akropolis.

 

Zdroj: Universal Music

Články, které by tě mohly zajímat