Právě vysíláme

Berenika Kohoutová, Pokáč nebo David Stypka se zapojili do projektu Hurá dětské písničky

30. listopadu 2020 8:10
Berenika Kohoutová, Pokáč nebo David Stypka se zapojili do projektu Hurá dětské písničky

Universal Music přináší na český trh oblíbenou sérii dětských písniček, kterou znají děti již v několika evropských zemích. Hurá dětské písničky pomáhají obzvláště rodičům nejmenších dětí, kteří pro ně v těchto komplikovaných covidových časech hledají kvalitní obsah na platformě YouTube.

Písničky jsou nejen zábavné, ale mají i edukativní poselství. Jejich cílovou skupinou jsou maminky a tátové a jejich děti v předškolním věku.

Českou verzi původně německého konceptu vytvořili oblíbení muzikanti a textaři jako Pokáč, David Stypka, Jindra Polák nebo Pepa Bolan. O hlasy se postarala Berenika Kohoutová. Za produkcí stojí Martin Ledvina, který zapojil i svoji tříletou dceru Magdalénku. Videa budou dostupná na YouTube kanálu Hurá dětské písničky, a to od 27. listopadu. Poté každý týden přibude nové video.

Původně německý koncept originálních dětských písniček se dočkal jazykových verzí v angličtině, španělštině, vlámštině a dalších evropských jazycích. Česká verze je výjimečná tím, že se tvůrčí tým obklopil mimořádně kvalitními autory českých textů, jakými jsou Pokáč, David Stypka, Jindra Polák nebo Pepa Bolan. Ti jsou zárukou jemného humoru a laskavých sloganů zábavnou formou upozorňujících na běžné denní povinnosti, jako je mytí rukou nebo čistění zubů.

O zvukovou režii a produkci se postaral zkušený hudebník a producent Martin Ledvina, který pro ještě větší autentičnost písní přizval ke spolupráci i vlastní dceru, která namluvila úvodník série i o doprovodné komentáře.

Hlavní úloha připadla české herečce a zpěvačce Berenice Kohoutové, která se jí i díky nové roli maminky zhostila skvěle. Berenika zpívá všechny písně, mění hlasy a postavy.

 „Z tohoto projektu mám upřímnou radost. Vlastně to nebyla ani práce, spíše zábava. Navíc nyní ještě více oceňuji, když se pro děti tvoří kvalitní video a audio obsah, který je nejen baví, ale může je i něco naučit. A texty kluků jsou vážně super,“ uvedla k tomu Berenika.

Písničky jsou rozděleny na dvě skupiny – zábavné písničky o zvířátkách a písničky s edukativním poselstvím o čistění zubů, hygieně, zdravé zelenině nebo mytí rukou. Například délka písničky Příšerka Kazík je přesně nastavena na čas, který by děti měly věnovat čištění zubů.

Články, které by tě mohly zajímat