Právě vysíláme

Cardi B se ocitla pod palbou kritiky kvůli kontroverzní reklamě: Rapperka se fanouškům následně omluvila

14. listopadu 2020 14:10
Cardi B se ocitla pod palbou kritiky kvůli kontroverzní reklamě: Rapperka se fanouškům následně omluvila

Rapperka Cardi B se stala terčem ostré kritiky poté, co byla tváří kontroverzní nové reklamy na boty. Uživatelé sociálních sítí tvrdí, že uráží hinduistické náboženství.

Nechtěla nikoho urazit

Slavná rapperka Cardi B si musí dát větší pozor na to, ve kterých reklamách se v budoucnu ocitne. Autorka hitu WAP schytala tvrdou kritiku za to, že nová reklama, jejíž je hlavní tváří, podle některých fanoušků zesměšňuje hinduistické náboženství, konkrétně bohyni Durgu.

 

Mnozí označili fotku za neuctivou a posměšnou. „Je to čistý výsměch,“ napsala jedna uživatelka Twitteru. „Jakožto uznavač hinduistického náboženství můžu říct, že nošení bot v chrámech je zakázané, (bohyně) Durga nemůže být znázorněna v komerčním smyslu a nemůže být odhalena. Tohle není uctivé, je to urážka,“ napsal další.

Sama rapperka se za fotku následně omluvila na Instagramu. Bylo ji prý předem řečeno, že bohyně, kterou ztvární, znázorňuje sílu, femininitu a svobodu. „To jsou vlastnosti, se kterými se ztotožňuji a které mi přijdou dobré,“ uvedla Cardi„Nechtěla jsem ovšem nikoho urazit… Možná jsem si o tom měla něco víc přečíst předem, omlouvám se.“

Zdroj: Buzzfeed, Twitter, Shutterstock

Články, které by tě mohly zajímat