Právě vysíláme

Ceny ANDĚL Coca-Cola 2019 mají nový termín! Kdy se budou konat?

2. června 2020 11:10
Ceny ANDĚL Coca-Cola 2019 mají nový termín! Kdy se budou konat?

Vítězové nejstaršího českého odborného hudebního ocenění letos o ikonické sošky Anděla se šalmají od Jaroslava Róny nepřijdou. Netradiční předávání výročních cen České hudební akademie se odehraje 20. června od 21 hodin.

„Devětadvacátý ročník bude výjimečný trochu jinak, než jsme zamýšleli,“ přiznávají pořadatelé. Půjde totiž o historicky první vyhlašování Andělů bez slavnostního ceremoniálu, který původně chystali na 31. března v hale O2 universum, ale kvůli opatřením ohledně pandemie koronaviru se nemohl konat.

„Nechtěli jsme se spokojit s pouhým vyhlášením výsledků v tiskové zprávě, natož se zrušením celého ročníku, zároveň však vzhledem k okolnostem nejsme schopni celou akci realizovat v původně plánovaném rozsahu,“ vysvětluje Lucka Hájková z pořádající agentury LUFF PRODUCTION. Ceny Anděl Coca-Cola 2019 diváci uvidí na obrazovkách 20. června ve vysílání ČT1. Půjde o plnohodnotný pořad, ve kterém zazní téměř všechna původně oznámená hudební čísla, včetně řady nezvyklých spoluprací, a budou v rámci něj předány všechny sošky svým novým majitelům.

Hudebníci letos vystoupí na netradičních místech, která v roce 2020, podobně jako celou hudební branži, zasáhla vládní opatření.

„Rozhodli jsme se, že všechna hudební čísla natočíme v podobě živého vystoupení na místech, kde budeme moct zachytit jejich současnou estetiku a unikátní atmosféru bez návštěvníků či diváků. Využíváme vypuštěného plaveckého bazénu, kostela, fotbalového stadionu, letiště nebo liduprázdné O2 areny a společně se zaznamenáváním unikátních hudebních vystoupení zároveň dokumentujeme dobu, ve které nebylo možné realizovat v podstatě žádné akce, předávání Cen Anděl nevyjímaje,“ přibližuje Hájková. Ve všech případech půjde o autentické a jedinečné živé nahrávky, které nebudou jinde k slyšení.

V pořadu se objeví Chinaski, Mirai, Lenny, Vypsaná fiXa, Klára Vytisková, Ben Cristovao, Marcell, Paulie Garand, Calin, STEIN27, Lake Malawi či Renne Dang a další. Také průvodkyní Andělů bude již dříve avizovaná Ewa Farna.

„Bude to rozhodně jedinečné, a i když mám trochu obavy, na tento zcela jiný a nový koncept se upřímně těším,“ dodává Ewa.

Favoritem letošních Andělů je Vladimír Mišík, který s albem Jednou tě potkám získal od České hudební akademie rekordních šest nominací. Mezi nominovanými jsou například i Zvíře jménem podzim, Vypsaná fiXa či píseň Srdce nehasnou od Karla Gotta.

V souladu s novým zákonem č. 247/2020 Sb., o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na oblast kulturních akcí, je nyní možné vyměnit již zakoupenou vstupenku za poukaz, který bude poskytnut minimálně ve stejné hodnotě, jaká je hodnota původně zakoupené vstupenky. Výměna vstupenek za poukaz probíhá prostřednictvím ticketingového operátora Ticketmaster přes formulář uvedený na odkazu https://help.ticketmaster.cz/hc/cs/requests/new.

Zdroj: František Ortmann, Štěpán Svoboda, 2media

Články, které by tě mohly zajímat