Muzika
Charlotte Gott vstupuje na scénu: Dcera Karla Gotta debutuje autorským singlem a míří do světa
dnes 7:00
Charlotte Gott vydala k 20. narozeninám debutový singl In Too Deep, první ochutnávku z podzimního EP, na kterém spolupracovala i s hitmakerem Sachou Skarbekem. Emotivní r’n’b novinkou otevírá vlastní hudební kapitolu a dává jasně najevo ambice uspět i na mezinárodní scéně.
Charlotte Gott vydala v den svých dvacátých narozenin singl In Too Deep, první autorskou skladbu z připravovaného EP. Píseň vznikla během session v londýnském studiu Eastcote ve spolupráci s britským producentem Sachou Skarbekem. Novinka hudebně vychází ze současného r’n’b a otevírá kolekci pěti skladeb, které zpěvačka připravovala v průběhu posledních dvou let. Na společném EP vyjdou na podzim letošního roku.
Skladba
Píseň In Too Deep je postavená na r’n’b kytarách a výrazném emotivním vokálu s lehce filmovou atmosférou. „Sdílím svou emoci a jsem zvědavá, jak na ní ostatní zareagují,“ říká Charlotte Gott, pro kterou jsou důležité reakce posluchačů. „In Too Deep je první skladbou, kterou jsem se rozhodla představit světu. Beru ji jako začátek vlastní cesty, na které jsem dostala šanci spolupracovat s mezinárodním týmem a pokusit se uspět i v zahraniční konkurenci. Vím, že to nebude lehké, ale cítím, že jsem připravená to minimálně zkusit“ říká zpěvačka, která se kromě zpěvu zabývá také psaním a produkcí.
Hudbě se věnuje už od dětství, byla přirozenou součástí jejího života. V posledních letech se soustředí na vlastní tvorbu. Vedle práce na EP studuje hudební produkci na Berklee College Of Music. Písničky si píše sama a podílí se na nich až do finální podoby. Na jejich vzniku spolupracovala s producentem Sachou Skarbekem, spoluautorem globálních hitů pro umělce jako Miley Cyrus, Adele, James Blunt, Lana Del Rey a další. Do studia přicházela s vlastními nápady, které následně společně rozvíjeli. „Spolupráce se Sachou byla inspirativní a kreativní. Na tvorbě mě nejvíce bavilo být obklopena talentovanými a kreativními lidmi se stejnou vášní pro muziku,“ říká Charlotte Gott.
Změna jména
Součástí startu hudební dráhy je i úprava jména: „Na své příjmení jsem pyšná, jen jsem si odebrala „ová“, protože Charlotte Gott zní přeci jen k anglické tvorbě přirozeněji. Vnímám samu sebe jako světoobčanku. Mám kamarády všude možně po celém světě. Angličtina je tak jazyk, ve kterém komunikuju a je pro mě přirozené v ní vyjadřovat své emoce a psát texty, odůvodňuje Charlotte jazyk, ve kterém tvoří.
Připravované EP nabídne pět skladeb, kde každá píseň je příběhem vlastních emocí a zážitků, které interpretka a spoluautorka prožívá. Debutový singl In Too Deep vyšel dnes, ve čtvrtek 30. dubna 2026 pod mezinárodním labelem Billion Streams Entertainment.
