Právě vysíláme

Coldplay vydali novinku Higher Power. Premiéru si skladba odbyla na mezinárodní vesmírné stanici

7. května 2021 10:00
Coldplay vydali novinku Higher Power. Premiéru si skladba odbyla na mezinárodní vesmírné stanici

Skupina Coldplay uvedla novinku Higher Power ve velkém stylu. Světovou premiéru si skladba odbyla na mezinárodní vesmírné stanici.

Ještě než se nový singl v pátek krátce po půlnoci britského času objevil v klasické digitální distribuci, přehrál si ji ve vesmíru francouzský astronaut Thomas Pesquet, s nímž se Coldplay v přímém přenosu spojili. Připomeňme, že uvedení singlu předcházela v uplynulých týdnech tajemná hra s inzeráty na rádiovou stanici alienradio.fm a různé zašifrované vzkazy. Zda jde o první ochutnávku z chystané desky, není jasné.

V hymnické písničce, kterou produkoval Max Martin, čtveřice vybízí posluchače, aby využil svého potenciálu. „Je to jedna velká alegorie,“ prohlásil zpěvák Chris Martin v rozhovoru s francouzským ESA kosmonautem. „Jde o to pokusit se najít astronauta v každém z nás. Člověka, který dokáže dělat velké věci“. Pro pořad Apple Music 1 frontman Coldplay prozradil, že ho píseň napadla na začátku roku 2020 v koupelně u umyvadla a definitivní podobu ji vtiskl s pomocí vypůjčených malých kláves. „Půjčil jsem si je od známého mého kamaráda, protože tam, kde jsme byli ubytovaní, nebyl klavír,“ řekl.

V příštích dnech Coldplay písničku představí při udílení cen Brit Awards, v pořadu American Pop Idol a také na pódiu slavného festivalu Glastonbury. Ten se letos uskuteční bez diváků, zájemci si však mohou pořídit vstupenky na livestream, jenž proběhne 22. května 2021.

Zdroj: Warner Music

Články, které by tě mohly zajímat