Právě vysíláme

Elton John zkritizoval moderní muziku. „Už se to ani nedá nazvat hudbou,“ tvrdí

3. září 2020 11:10
Elton John zkritizoval moderní muziku. „Už se to ani nedá nazvat hudbou,“ tvrdí

Pěvecké legendě Eltonu Johnovi je 73 let a moderní hudba roku 2020 mu už zkrátka nic neříká. To ostatně sám zpěvák přiznal v jedno ze svých rozhovorů.

Autor několika hitů a úspěšný zpěvák poskytl rozhovor britskému rádiu BBC, kde se rozpovídal o tom, co si myslí o způsobu tvoření současné hudby. A servítky si rozhodně nebral!

Podle Eltona už pravá hudba ztratila svou tvář a převážně nové hity, co znějí v rádiích, se už ani nedají za hudbu považovat. Talentovaní písničkáři a skladatelé pak podle něj už nedostávají dostatečně prostoru. „Je tu hodně šikovných lidí, jenže spoustu z nich v rádiu vůbec nezahrají, protože jejich písničky jsou moc chytré. Místo toho dostaneme songy, které vytvořil počítač, a na takové nejsem bohužel zvědavý,“ řekl zpěvák, kterému prý vadí, že na jedné písni se v dnešní době podílí až několik lidí. „Podívejte se na většinu písniček v hitparádách. Na jednu připadá čtyři nebo pět skladatelů. To nejsou skutečné písničky. To jsou kousky a dílky. Je příjemné slyšet někoho, kdo napsal opravdu pořádný song,“ tvrdí.

Aby však Elton jen nekritizoval, jmenoval i mladé umělce, které respektuje a jejich tvorba se mu líbí. Mezi jeho oblíbence patří například americký písničkář Father John Misty a za velký objev považuje jedenadvacetiletého Conana Graye.

Zdroj: BBC, Musicserver

Články, které by tě mohly zajímat