Právě vysíláme

Exkluzivní premiéra: SEBASTIAN vydává unikátní videoklip k novému songu Náš svět

5. září 2019 17:55
Exkluzivní premiéra: SEBASTIAN vydává unikátní videoklip k novému songu Náš svět

Nestává se často, aby v Čechách vznikl skutečně originální videoklip. Sebastianovi a partě tvůrců okolo něho se to ale podařilo! Vizuál k nové písničce Náš svět je ohromující.

Video je unikátní nejen na české poměry. „Při natáčení jsme využili techniku, která se používá výhradně při focení,“ přibližuje jedinečnost klipu režisér a kameraman Jakub Mahdal, který s nápadem přišel. „Všechny prostory, rekvizity, oblečení i účinkující jsou skuteční, všechno je ručně pomalované. V postprodukci vznikly pouze vizuální efekty.“ Divák má zprvu dojem, že sleduje animované video. Postupně se ale ukazuje, že jde o klam. „Poprvé jsme při natáčení nepotřebovali make-up,“ směje se Sebastian. „Výtvarnice Alžběta Josefy nás všechny kompletně pomalovala. Bylo to neskutečný. Ještě než padla první klapka, tušili jsme, že to bude něco výjimečného.“

V klipu se střídají tři různá prostředí. Místnosti, v nichž se kromě kapely objevuje ještě akrobatka Adéla Míšková z AirGym Art Company, byly pro účely videa originálně vymalované. Obraz dobře koresponduje s písničkou. Optimistická skladba je reakcí na problémy, kterými si Sebastian koncem loňského roku prošel. Napsal ji spolu s producentem Ondrou Turtákem známým pod přezdívkou ODD. „Otiskla se do ní všechna ta radost, kterou jsem prožíval ve chvíli, kdy mi lékař po operaci oznámil, že můžu pokračovat,“ říká zpěvák. S textem Sebastianovi vypomohl písničkář Xindl X.

Singl je předzvěstí druhé desky Sebastiana, která vyjde na podzim letošního roku. Mrkněte na klip níže. Zajímavý, co říkáte?

Foto: Dominik Kučera

Články, které by tě mohly zajímat