Právě vysíláme

#FreeBritney nevyšlo. Zpěvačka prohrála soud o ukončení správy majetku jejím otcem

1. července 2021 12:10
#FreeBritney nevyšlo. Zpěvačka prohrála soud o ukončení správy majetku jejím otcem

Soud odmítl vyhovět žádosti americké zpěvačky Britney Spears, aby už její otec Jamie Spears nebyl správcem jejích osobních a finančních záležitostí. Spears o to před týdnem požádala soud během jednání o dalším průběhu opatrovnictví, které trvá od roku 2008.

Americká zpěvačka nesmí spravovat svůj majetek kvůli svým předchozím psychickým obtížím. Správu svých záležitostí otcem označila za „nepatřičnou“. Otce viní, že ji nutil vystupovat proti její vůli nebo nedovolil vdát se za přítele a mít s ním dítě.

Právník zpěvačky Samuel Ingham vloni v listopadu požádal soud, aby Jamiemu Spearsovi odňal správu nad milionovými majetky zpěvačky. Jako důvod uvedl, že se Britney svého otce bojí. Spears soudu navrhla, aby jediným správcem jejích obchodních záležitostí byla nadále soukromá firma pro správu majetku Bessemer Trust, která se dosud na správě podílela spolu s jejím otcem. Soudkyně Brenda Penn ale tuto žádost zamítla, vyplývá z dokumentů z 30. června, které měl list The Guardian k dispozici.

„Žádost opatrované osoby o okamžité odvolání Jamieho Spearse a jmenování společnosti Bessemer Trust Company Of California, NA jako jediného správce majetku je zamítnuta,“ uvedla soudkyně.

Britney se svým otcem

Otec Jamie Spears podle soudních dokumentů již dříve odmítl, že by se podílel na omezeních v osobním životě své dcery. Nadále má sice ve správě její obchodní záležitosti, ale ze správy soukromých záležitostí se ze své vůle stáhl v září 2019 kvůli zdravotním obtížím, plyne z dokumentů. Ve funkci ho dočasně nahradila ošetřovatelka Spearsové Jodi Montgomery.

V minulosti byly všechny záznamy i sama přelíčení neveřejné, důvodem byl důvěrný charakter informací o zdravotním stavu Britney. Letos však zpěvačka prostřednictvím obhajoby požádala o veřejné slyšení. Její dosavadní mlčení podle ní bylo mylně považováno za souhlas s opatrovnictvím.

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat