Právě vysíláme

GEORGE EZRA: Proč se můj debutový song jmenuje Budapest?

23. července 2014 11:53
GEORGE EZRA: Proč se můj debutový song jmenuje Budapest?

Nabízíme bližší seznámení se sympatickým britským hudebníkem Georgem Ezrou, který mimochodem v listopadu vystoupí poprvé v Praze!

Z vlaku má britský písničkář George Ezra doma pořádný pakl lístků, ze studií na prestižní hudební škole v Bristolu si zase kromě smlouvy s labelem odnesl i jizvu na čele. A výsledkem jeho evropské cesty za inspirací je jeden z největších hitů poslední doby –  „Budapest„. Píseň je součástí první velké Ezrovy desky „Wanted On Voyage“ a jistě zazní i na podzimním koncertě v Praze.

Mimochodem, zahraniční novináři si pochvalují, jak moc milý v osobním kontaktu je. „Apokalyptický hlas, radostný temperament,“ vystihl Ezru list Guardian. „Zpíval jsem melancholické folkové písničky, ale pak mi došlo, že to nejsem já. Ve skutečnosti jsem totiž dost šťastný kluk,“ dodává hudebník.

Taky vás zajímá, jak se stane, že Angličan napíše svůj největší hit o maďarském městě? „Když George před třemi lety podepsal smlouvu s Columbia Records, sebral se a odjel vlakem na cestu po Evropě, aby nabral inspiraci a složil pár nových skladeb na připravované album. Jak tak křižoval Evropu, projel všechna velká města, jen do Budapešti se mu nepodařilo dojet,“ říká Jana Benešová z vydavatelství Sony Music.

Na koncert George Ezry vyrazte 10. listopadu do pražského Lucerna Music Baru. Vstupenky stojí 440 Kč. (více se dočtete na webu Koule.cz)

[primitiveInlineYoutube ytid=“VHrLPs3_1Fs“]

 

Články, které by tě mohly zajímat