Právě vysíláme

Hlasování do ANDĚLŮ je v plném proudu! Letos přibude i slovenská kategorie

13. ledna 2020 8:10
Hlasování do ANDĚLŮ je v plném proudu! Letos přibude i slovenská kategorie

Právě v těchto dnech běží první kolo hlasování, ve kterém členové České hudební akademie a dílčích žánrových akademií rozhodují o interpretech, kteří v jednotlivých kategoriích postoupí do druhého kola. Z nich potom vzejdou nástupci loňských vítězů. Nominace devětadvacátého ročníku prestižních Cen Anděl Coca–Cola 2019 budou zveřejněny 22. ledna. Jednou z novinek je i ocenění slovenského alba roku.

Máme se na co těšit!

Slovenská hudba v Andělech rezonovala jen v prvním ročníku, kdy se stal zpěvákem roku Pavol Habera. V uplynulém roce jsme vzpomínali na třicet let od Sametové revoluce, proto jsme se rozhodli symbolicky připomenout, že společný stát se sice rozdělil, ale scény české a slovenské hudby si zůstaly blízké a vzájemně se ovlivňují,“ vysvětluje zavedení nové kategorie Slovenské album předseda rady České hudební akademie Honza Vedral. 

V rámci slavnostního ceremoniálu Andělů budou vedle hlavních kategorií Album, Skladba, Skupina, Sólový interpret, Sólová interpretka, Objev, Videoklip a Síň slávy znovu předány i všechny ostatní žánrové ceny. Jména všech nominovaných budou oznámena ve středu 22. ledna 2020 na tiskové konferenci. 

„Stejně jako v minulých letech i tentokrát připravujeme pro slavnostní ceremoniál řadu netradičně pojatých vystoupení, šitých na míru přímo této příležitosti, ve kterých se objeví interpreti, jejichž hudební počiny v uplynulém roce nešlo přeslechnout. Těšíme se z toho, že budeme moct naplno využít potenciálů nového prostoru a že máme letos poprvé možnost přivítat na cenách i veřejnost. Určitě je na co se těšit a věříme, že bude i na co vzpomínat,“ doplňuje pořadatelka Lucka Hájková. 

Slavnostní ceremoniál Cen Anděl Coca–Cola 2019, které vyhlašuje Česká národní skupina Mezinárodní federace hudebního průmyslu (ČNS IFPI), se bude konat 31. března 2020 v nové pražské hale O2 universum. A již tradičně jej v hlavním vysílacím čase v přímém přenosu odvysílá ČT 1. Galavečer je nově otevřen i veřejnosti, lístky za 990 korun jsou v předprodeji v síti TicketMaster. Titulárním partnerem je Coca–Cola, hlavním mediálním partnerem Evropa 2. 

Články, které by tě mohly zajímat