Právě vysíláme

Jordan Haj vydává singl A Perfect President. Videoklip si vzala na starost Emma Smetana

17. listopadu 2020 8:10
Jordan Haj vydává singl A Perfect President. Videoklip si vzala na starost Emma Smetana

Půl roku po úspěšném odstartování sólové pěvecké dráhy s love songem The End Of The World přichází Jordan Haj s novým singlem A Perfect President.

Ta nehorázná věta v názvu i v refrénech je moje osobní graffiti, reflektuje mou vlastní labilitu a pocit nejistoty. Pořád jsem se úplně nerozhodl, jestli jsem král světa a mám na to kandidovat třeba na prezidenta, nebo jestli jsem nula. Do jisté míry se mi zdá, že tohle vnitřní dilema postihlo skoro každého z těch osmi miliard lidí na téhle planetě. Přinejmenším každého, kdo má mobil, Instagram, a tím pádem větší nebo menší narcistní poruchu,” říká Jordan.

Pod režií klipu je podepsaná Emma Smetana, která je zároveň spoluproducentkou nahrávky vedle Jiřího Buriana. “Pro mě je to režijní premiéra a mám z toho velký respekt. Za normálních okolností by to celé dirigoval Givinar Kříž, Jordyho bratranec a kreativní soulmate, se kterým už pár let tvoří osvědčené režijní duo. Jenže zatímco Jordy seděl před kamerou, Givi kvůli covidové situaci seděl doma v karanténě. Tak jsem se toho s mírnými rozpaky ujala,“ směje se Emma.

 

Námět na klip je z hlavy samotného Haje: “Ta píseň má co nejvěrnějším způsobem popisovat to brodění se a putování mořem informací, co se na nás valí ze všech stran. Proto jsou ty sloky v podstatě obnažený, jen s kytarou, popřípadě jen s rovným, strohým doprovodem. Refrény mají naopak evokovat něco chvilkově oslavnýho a heroickýho, takový ty záblesky absolutní a vesměs nesoudný kuráže, co na pár vteřin smete z ramen veškerou tíhu nánosů manipulace, výchovy, masmédií a společenských programů, co se v nás celý život vrství.

A Perfect President je už druhou ukázkou z připravované desky, kterou bude Jordan představovat postupně, po singlech. Tím příštím bude Dopamine, duet s Emmou.

Zdroj: Jordan Haj

Články, které by tě mohly zajímat