Právě vysíláme

K očekávanému dokumentu Karel již brzy vyjde i soundtrack

25. září 2021 8:10
K očekávanému dokumentu Karel již brzy vyjde i soundtrack

Jeden z nejočekávanějších filmů, dokument režisérky Olgy Malířové Špátové Karel, konečně vstoupí ve čtvrtek 7. října 2021 do kin! Tento den vyjde u Supraphonu i soundtrack v podobě 2 alba na CD, 3 alba na LP a v digitálních formátech. Soundtrack zahrnuje maximum písní ve filmu obsažených a dává písničky do nových souvislostí, daných podobou životopisného dokumentu.

Smutné roky bez Karla Gotta připomíná dokument kameramana Jana Malíře a režisérky Olgy Malířové Špátové.

Sedm hodin již sestříhaného výchozího materiálu se proměnilo ve dvouhodinový záznam všech pasáží zpěvákova života, se speciální pozorností věnovanou jeho posledním sezonám.

Emocionálně silná obrazová výpověď je samozřejmě plná muziky. Zrodil se proto nápad nabídnout divákům vzpomínku v podobě alba na 2CD nebo 3LP, která zahrnují maximum písní obsažených ve filmu. Jakkoliv je tam logicky využita řada songů s puncem hitu, průzkum zpěvákova života i kariéry zahrnul též mnoho skladeb jinak důležitých, nazpívaných v němčině nebo potřebně doplňujících děj filmu.

Vznikl tak soubor více než 40 chronologicky seřazených tracků v obalu s grafikou filmového plakátu a s obsáhlým bookletem, naplněným historickými fotografiemi, reportážními snímky z natáčení i osobními vzpomínkami režisérky Olgy Malířové Špátové a zpěvákovy manželky Ivany. Je to cenný příspěvek do Gottovy počtem titulů ohromující diskografie. Příspěvek v souvislostech vzniku jedinečný, neporovnatelný s běžnými kompilacemi.

 

Karel přistupoval k natáčení s naprostým klidem a nechal se točit i v situacích, se kterými by deset let zpátky jen těžko souhlasil. Chtěl, aby jeho příběh byl pravdivý. Ještě v průběhu září, několik týdnů před smrtí, vybíral společně s Olgou hudbu do filmu. Procházeli spolu seznam jeho skladeb a pečlivě zvažovali každou píseň. Tvořivost a touha vše dotáhnout do zdárného konce ho držely nad vodou. Záleželo mu na tom, aby film i kniha byly jeho životními díly. Aby byly zachyceny jeho úspěchy nejenom u nás, ale i v zahraničí,“ uvedla Ivana Gottová.

 

Zdroj: Supraphon

Články, které by tě mohly zajímat