Právě vysíláme

Kapela Mirai vydala nový emotivní videoklip k singlu I přes to všechno

15. října 2020 19:00
Kapela Mirai vydala nový emotivní videoklip k singlu I přes to všechno

Kapela Mirai s posledním albem Arigatō sklízí obrovský úspěch. Deska se pyšní nejedním oceněním díky své rozmanitosti i oblíbenosti u posluchačů. Vedle písní jako Øtchi, Hometown nebo Yahoda nyní dostává vizuální podobu také emotivní skladba I přes to všechno.

Píseň vznikla ve spolupráci Miraie Navrátila s muzikantem Davidem Stypkou a producentem Ondřejem Fiedlerem. „Cítili jsme, že potřebujeme ještě jeden kousek, aby ta albová mozaika byla komplet,“ říká frontman kapely Mirai. Režie videoklipu se ujal Ondřej Kudyn. Za námětem stojí Ondřej Brejška ze skupiny Poetika.

 

O písni si původně nikdo nemyslel, že by se měla stát singlem. Reakce fanoušků a narůstající počet zhlédnutí (ne)videa na YouTube však kapelu přesvědčil o opaku. „Nemyslel jsem si, že by to měl být hit nebo singl, ale teď mám z reakcí lidí pocit, že je to téměř nevyhnutelné. Automaticky vygenerovaný obrázek na YouTube s audiem bez videa má už teď 1,5 milionu zhlédnutí. Vlastně jsme klip dotočili i kvůli tomu masivně pozitivnímu feedbacku. Jsem dost napjatý, co se vlastně stane,“ říká Mirai Navrátil.

 

Spolupráce s režisérem a kameramanem Ondřejem Kudynem je pro kapelu Mirai v posledních dvou letech tradiční. I přes to všechno režisér vymyslel společně s Ondřejem Brejškou„Říkám: ,Ondro, potřebuji námět na lidi, kterým je spolu dobře, ale kvůli tomu, že každý má svůj svět, tak spolu nemůžou být.‘ No, a vzniklo tohle,“ komentuje Ondřej Kudyn.

 

Natáčení videoklipu probíhalo koncem léta v okolí Prahy a v klubu Varšava. Do role ústřední dvojce režisér obsadil mladé herce Michala Bednáře a Andreu BereckovouMichal je můj kamarád a zároveň oblíbený herec. Čekal jsem, až ho budu moci obsadit, a když jsme měli tenhle námět, věděl jsem, že je on ta správná volba.  Andrejku jsme si vybrali a sedla nám do role úplně perfektně. Dokončuje studium alterny na DAMU a má angažmá v Ústí nad Labem,“ přibližuje Ondřej Kudyn.

Kapela Mirai rovněž oznámila přesun probíhajícího turné na jaro 2021. „Máte naše čestné chlapské, že až koncerty proběhnou, a dřív nebo později se to prostě stane, dostanete show, co vás odstřelí na Mars,“ slibuje kapela Mirai.

Nové termíny Mirai Tour 2021

  • Karlovy Vary – sobota 3. dubna 2021
  • Pardubice – pátek 9. dubna 2021
  • Jablonec nad Nisou – sobota 10. dubna 2021
  • Krnov – sobota 17. dubna 2021 & neděle 18. dubna 2021

Články, které by tě mohly zajímat