Právě vysíláme

LENNY vydává nové album! Těšit se na něj můžeme už za několik dní

14. května 2020 14:19
LENNY vydává nové album! Těšit se na něj můžeme už za několik dní

„Weird & Wonderful je album, kterým se mi podařilo říct vše, co jsem chtěla,“ říká Lenny. Dlouho očekávaná deska spatří světlo světa už 22. května 2020.

Lenny na novém album Weird & Wonderful pracovala čtyři roky. Debutová deska Hearts jí otevřela cestu na evropský hudební trh, a tak je zvědavá, kam dál se posune s novinkou Weird & Wonderful. Opět se držela svého osvědčeného týmu, ale zabrousila i do zahraničí, kde pod křídly producentů Clinta Murphyho a Marcuse Trana vznikl její již druhý duet s Marpem.

Nejčastější otázky ohledně druhého alba se týkají jeho návaznosti na úspěch debutového Hearts. „Zní to skoro jako nějaké prokletí debutového alba! Debutová deska Hearts mi do života vnesla strašně moc pozitiv, spoustu zážitků a otevřela mi cestu na evropský hudební trh. To je to očekávání, které od nové desky mám já – kam dál mě tohle všechno posune,“ komentuje Lenny.

Producent alba Ondřej Fiedler o druhé desce říká, že je oproti té první temnější a zároveň ulítlejší. „Od okolí jsem cítil tlak, s čím přijdeme, ale snažili jsme se neřešit, jestli se to bude někomu líbit, nebo ne. Na desce jsme já i Lenny nechali velký kus sami sebe,“ odhaluje Ondřej Fiedler a dodává, že se ve zvuku nechal inspirovat devadesátými léty. „Celá tahle éra se vrací, já jsem na tom vyrostl, takže jsem toho využil, oživil jsem staré nahrávky, které jsem měl rád a k tomu si naposlouchal, co frčí,“ komentuje.

Deska vznikala opravdu dlouho a práce na ní probíhaly odděleně. „První demosnímek jsem měla připravený v říjnu roku 2016 a poslední píseň vznikla necelý týden před odevzdáním alba,“ říká Lenny a potvrzuje, že desku tvořila celé čtyři roky. Během toho třídila a zahazovala nápady, přetvářela melodie, pracovala na singlech a videonahrávkách, a v kooperaci s producenty dávala průchod kreativitě, která se na pestré desce perfektně odráží. „Miluji, když se propojí všechny stránky práce i příprav, a hudbu, grafiku i koncerty spojuje emoční, ale i vizuální tématika. To je dle mého názoru to, co činí interpreta skutečně charakteristickým,“ komentuje svou práci Lenny.

V rámci studiových prací měla Lenny u ruky zpěváka Marcela Procházku alias Marcella„který mi byl skvělým rádcem při mojí studiové práci s vokály. Společně jsme také vyrazili do Red Bull Studios London nahrát aktuální singl Wake Up. To byl náš jediný zahraniční výlet,“ líčí autorka.

Co se týče vizuální stránky, na té si Lenny potrpí a věnuje jí mnoho času, energie i extra peněz. „Hodiny strávím nejen nad muzikou, ale i nad grafikou. Hledám inspiraci, vytvářím moodboardy, vystřihávám fotky, lepím dohromady různé koláže a sepisuji nekonečně dlouhé emaily, abych co nejkonkrétněji svému týmu popsala, co mám v hlavě za představu,“ popisuje Lenny svou práci na albu a zve k poslechu žánrově nespoutané desky, která bude k živému poslechu 4. prosince 2020 na koncertě v O2 Universu.

Články, které by tě mohly zajímat