Právě vysíláme

Linkin Park vzpomínají na Chestera Benningtona. Z novinky Friendly Fire budeš mít husí kůži

25. února 2024 8:10
Linkin Park vzpomínají na Chestera Benningtona. Z novinky Friendly Fire budeš mít husí kůži

Letos uplyne sedm let od chvíle, kdy Linkin Park přišli o svého frontmana Chestera Benningtona. Kamaráda mají ostatní členové i nadále v paměti, o čemž svědčí novinka Friendly Fire, kterou ho připomínají i světu. Původně se měla skladba objevit na albu One More Light, jež vyšlo jen pár měsíců před Benningtonovou smrtí.

Nechybělo mnoho a song Friendly Fire by se objevil na albu One More Light z roku 2017. Kapela se ho ale na poslední chvíli rozhodla do finálního playlistu nezařadit, hudebně jí totiž připomínal období vydání nahrávky Numb. A tak se z něj stala šuplíkovka. Necelých sedm let po smrti Chestera Benningtona však jeho kolegové z Linkin Park písni opět dávají život. Opatřili ji videoklipem plným vzpomínek a vypustili ji do světa.

„Miluji tenhle song,“ promluvil o něm už v roce 2020 v rozhovoru pro Audacy Mike Shinoda. Jak prozradil, napsal ho ve spolupráci s Bradem Delsonem a Johnem Greenem.

Od smrti Chestera Benningtona se Linkin Park objevili společně na pódiu pouze jednou, a to při vzpomínkovém koncertu v říjnu 2017. Ačkoliv oficiálně nepotvrdili rozpad, je velmi pravděpodobné, že nové písně už tahle parta nenahraje. Doufejme tedy, že se nám alespoň čas od času připomene nahrávkami, které se nevešly na její předchozí alba.

Články, které by tě mohly zajímat