Právě vysíláme

LIPO pokřtil v pražské Akropoli desku Lyrika! Společně s POETIKOU předvedl skvělou show

7. prosince 2018 8:00
LIPO pokřtil v pražské Akropoli desku Lyrika! Společně s POETIKOU předvedl skvělou show

Do druhé poloviny vstoupilo podzimní turné skupiny Poetika a rappera Lipa. Koncert v pražském Paláci Akropolis potvrdil, že oba kluci jsou na vzestupu. Lipo zde dokonce s mnoha hosty a svou nově sestavenou kapelou pokřtil na jaře vydanou desku Lyrika. Umělci, jejichž tvorba vychází z hip hopu i popu, mají před sebou ještě zastávky v Brně, Ostravě a Plzni.

Příjemně zaplněný sál přivítal jako první formaci Poetika. Pětice muzikantů připomněla během hodinového setu především písně z loňského úspěšného debutového alba Trinity. Zazněly písně jako Za oponou, Pod hladinou nebo průlomový hit Zkouším žít.

Formace pocházející z Vysočiny, která se v létě předvedla i na mnoha festivalech, se dočkala bouřlivé odezvy. V závěru už si s ní jeden z jejích největších hitů Každou vteřinou hlasitě pobrukoval celý sál. Roztančené, rozeskákané a rozezpívané publikum si poté vyžádalo ještě jednou píseň Zkouším žít, tentokrát však v akustické verzi, při níž hrál prim klávesista Daniel Hrdlička.

Neméně velkých úspěch sklidil Lipo. Liberecký rapper v Akropoli pokřtil svou desku Lyrika, která byla vedle vřelého přijetí publika kladně ohodnocena i hudebními kritiky.

Lipo měl po boku svou hlavní vokalistku Yannu, premiérově s ním vystupovala i živá kapela v nástrojovém obsazení bicí a baskytara. Křtu se ujal producent nahrávky ODD, který se na koncertě představil v roli baskytaristy. Lipa přišli podpořit také další hosté jeho skladeb – hudebnice Nela, operní pěvkyně Ester Pavlů i písničkářka Kateřina Marie Tichá. Těsně před koncem se k němu připojila Debbi, která s ním za sborového zpěvu diváků připomněla duety Ležím v tvé blízkosti a Štěstí.

Video: AZ KVÍZ – James Cole vs. Petr Marek

Články, které by tě mohly zajímat