Právě vysíláme

„Mám právo se svého otce zbavit,“ řekla s pláčem Britney Spears u dalšího soudu ke zrušení opatrovnictví

16. července 2021 11:10
„Mám právo se svého otce zbavit,“ řekla s pláčem Britney Spears u dalšího soudu ke zrušení opatrovnictví

Britney Spears získala právo vybrat si nového právního zástupce, který ji bude zastupovat v kauze opatrovnictví majetku. Ten nyní spravuje její otec Jamie Spears. Umělkyně soud opět žádala, aby nad jejími osobními i finančními záležitostmi již neměl dohled a v slzách správcovství označila za „kruté“.

„Umožňujete mému otci, aby mi ničil život,“ oznámila Spears lonsangelesské soudkyni. „Mám právo se svého otce zbavit a obžalovat ho ze zneužívání opatrovnictví,“ uvedla zpěvačka.

Devětatřicetiletá Spears nesmí spravovat svůj majetek v hodnotě 60 milionů dolarů posledních 13 let kvůli svým předchozím psychickým obtížím. Otce viní, že ji nutil vystupovat proti její vůli, brát léky, nebo nedovolil vdát se za přítele a mít s ním dítě.

Při zhruba deseti minutovém telefonickém hovoru se soudem zpěvačka uvedla, že se otce „extrémně bojí“ a že ji unavují četná psychologická testování, kterými si v posledních letech prošla.

„Nejsem dokonalá… Ale jejich cílem je, abych se cítila jako šílená,“ uvedla Spears.

Britney se svým otcem

Je to teprve podruhé, co slavná zpěvačka veřejně vystoupila před soudem. V minulosti byly všechny záznamy i sama přelíčení neveřejné, důvodem byl důvěrný charakter informací o zdravotním stavu Britney. Letos však zpěvačka prostřednictvím obhajoby požádala o veřejné slyšení, první, při kterém správu označila za hloupou a nepatřičnou, se konalo minulý měsíc. Její dosavadní mlčení podle ní bylo mylně považováno za souhlas s opatrovnictvím.

Soudkyně Brenda Penny schválila, aby Spears od nynějška zastupoval někdejší federální prokurátor Mathew Rosengart. Předchozí, soudem přidělený právník z pozice odešel minulý týden. Rosengart v minulosti zastupoval hollywoodské hvězdy herce Seana Penna nebo režiséra Stevena Spielberga a dnes Jamieho Spearse vyzval, aby se opatrovnictví zpěvaččina majetku vzdal.

„Tohle nefunguje. To víme,“ uvedl Rosengart. Jeho prvním krokem bude podle agentury Reuters vyplnit formální žádost o ukončení správy nad majetkem.

Před soudem se dnes na podporu zpěvačky setkaly desítky fanoušků a příznivců hnutí za osvobození zpěvačky Free Britney. Menší shromáždění se konalo i u Lincolnova památníku ve Washingtonu.

 

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat