Právě vysíláme

Matka Lipa jako zdravotní sestra neodvrací tvář, rapper jí vzdal hold songem

19. ledna 2021 8:10
Matka Lipa jako zdravotní sestra neodvrací tvář, rapper jí vzdal hold songem

Rapper Lipo aktuálně pracuje na nové desce, z níž už představil singl Salome. Nyní nečekaně vydává novinku Neodvrátíš svou tvář, kterou se rozhodl věnovat své mamince a ostatním zdravotníkům, kteří v této složité době pomáhají druhým.

„Na podzim jsem procházel kolem Vinohradské nemocnice a viděl zdejší zdravotníky v ochranných oblecích odebírat lidem vzorky. Doma na mě pak padl splín, musel jsem myslet především na svou mamku, která v tu dobu většinu času trávila na covidovém oddělení v Liberci, kde pomáhala s péčí o pacienty. Tehdy přišel nápad napsat tuto skladbu,“ prozradil rapper.

Lipo v textu oceňuje, jak se s náročnou prací dokážou zdravotníci popasovat, aniž by za to očekávali zvláštní pocty. „Právě čekáš na vizitu, podáváš snídaně, omýváš těla. Stálá jak kapka potu, co pod maskou pomalu kane ti z čela,“ rapuje.

„Mamka je sice drobná dáma, ale vím, že pokud jde o to zastat těžkou práci, umí být tvrdá jako kámen. Věřím, že u většiny pracovníků ve zdravotnictví a sociálních službách je tomu zrovna tak,“ vzdal Lipo hold své mamince, které song věnoval. Zároveň přiznal, že uvažoval, zda si k refrénu nepřizvat zpívající hosta. Nakonec se však zpěvu ujal sám.

O produkci skladby se postaral Jiří Vidasov, který vsadil na intimitu. Klavír v písni citlivě doplňují smyčce a ženský vokální part. Videoklip si pak vzal již tradičně na starost sám Lipo, který se v něm podělil o záběry ze svého dětství.

Zdroj: TZ

Články, které by tě mohly zajímat