Právě vysíláme

Mirai zpívají o touze vrátit se k něčemu, co už nedává smysl. Videoklip k Volám je plný barev

13. června 2021 11:11
Mirai zpívají o touze vrátit se k něčemu, co už nedává smysl. Videoklip k Volám je plný barev

Kapela Mirai posílá fanouškům ochutnávku z připravovaného alba. V singlu Volám zpívá o touze vrátit se k něčemu, co už nedává smysl. Videoklip natáčela kapela pod taktovkou Ondřeje Kudyna, který vytvořil vizuál překračující hranice Česka.

Píseň Volám se stala první vlaštovkou z nové desky, ačkoliv vznikla jako úplně poslední. Podle Miraie se zvukově vymyká, což o jejím vydání rozhodlo. „Přijde mi, že zatím máme na desce spoustu potenciálních singlů a bylo dost těžký se rozhodnout, který dáme ven první. Tenhle byl ale zvukově jinde než ostatní a my rádi pilotní věci z nové desky děláme trochu jinak, ať oddělíme novou etapu kapely,“ doplňuje Mirai.

Na singlu Volám spolupracoval Mirai Navrátil s Ondřejem Fiedlerem. „Napsali jsme ho u něj doma na Ladronce, jak už v minulosti x věcí. Je to divný, že dva kluci píšou společně vlastně love songy, ale zatím nám to jde, tak to neměníme,“ říká s úsměvem Mirai.

Videoklip k písni natáčela formace se svým dvorním režisérem Ondřejem Kudynem, kterému se podařilo i díky stylingu Marka Volfa odbočit ze zajetých kolejí a vytvořit vizuál přesahující hranice Česka. Natáčelo se za jízdy v pražském tunelu, v unikátním na míru vyrobeném modrém pokojíčku i pod obrovskými zavěšenými LEDkami.

„Nechali jsme ve studiu vyrobit pokoj, který se po natáčení zase zbořil, nechali jsme si našikmo zavěsit LEDky, které nám visely nad hlavami. Byl tam početný štáb… Prostě to byl jiný způsob natáčení než punkový pobíhání po Londýně nebo Bali s foťákem,“ říká Navrátil„Mám rád oba způsoby, jen je dobrý to průběžně střídat. Myslím, že se to povedlo,“ dodává Mirai Navrátil.

Píseň Volám můžete slyšet od soboty exkluzivně v našem éteru. Bude součástí chystaného alba Mirai, které kapela plánuje vydat letos v listopadu.

Zdroj: Universal Music

Články, které by tě mohly zajímat