Právě vysíláme

Národní divadlo chystá největší koncert v dějinách, v sobotu na jeho prknech vystoupí Chinaski, Klára Vytisková i 7krát3

26. února 2021 9:10
Národní divadlo chystá největší koncert v dějinách, v sobotu na jeho prknech vystoupí Chinaski, Klára Vytisková i 7krát3

Národní divadlo chystá největší koncert ve svých dějinách. V sobotu 27. února se promění v koncertní halu, ve které vystoupí na čtyřicet umělců včetně kapel Chinaski, Lucie, Jelen nebo zpěvačky Kláry Vytiskové a DJe Roxtara.

Na prknech Národního divadla vystoupí sóloví umělci i kapely, aby upozornili na stav, ve kterém se v současné době nachází nejen kulturní odvětví, ale i další profese, které se již téměř rok nemohou ke své práci vrátit.

Během více než tříhodinového „festivalu“ se představí řada interpretů z české i slovenské hudební scény. Diváci uvidí v přímém přenosu například kapely Jelen, Chinaski, Monkey Business či Mig 21, zpěváky Václava Neckáře, Dana Bártu a Ondřeje Rumla i zpěvačku Kláru Vytiskovou. Na scéně se objeví i zástupci rapové scény PSH a 7krát3.

Česká televize na pandemii zareagovala téměř ihned. Za necelý rok od vypuknutí koronavirové krize jsme odvysílali více než sto přímých přenosů divadel, koncertů a tanečních i hudebních vystoupení. Koncert Národ sobě – kultura Tobě je dalším příspěvkem. A je unikátní v tom, že jsme se jako organizátoři spojili s dalšími významnými hráči na kulturní scéně a podařilo se nám vytvořit projekt, který na obrazovkách nemá obdoby. Tolik českých umělců pohromadě se totiž jen tak nevidí ani na těch největších tuzemských festivalech,“ uvedl ředitel České televize Petr Dvořák.

Národním divadle se během jednoho večera představí 200 účinkujících, kteří vystoupí na šesti improvizovaných pódiích. Přímý přenos z akce odvysílá v sobotu od 20:00 hodin ČT Art. Iniciátorem koncertu jsou pořadatelé festivalu Metronome.

Zdroj: Národní divadlo, Česká televize

Články, které by tě mohly zajímat