Právě vysíláme

Nejtvrdší píseň z alba Arigatō! MIRAI vydávají videoklip k singlu Achillova pata

22. ledna 2020 11:10
Nejtvrdší píseň z alba Arigatō! MIRAI vydávají videoklip k singlu Achillova pata

Podzimní vyprodané turné kapely Mirai si nenechalo ujít přes deset tisíc lidí a jarní turné, jež startuje v březnu, už se blíží k vyprodání. S druhou velmi pestrou deskou Arigatō kapela v čele s Miraiem Navrátilem objela Česko i Slovensko. Právě svými rozmanitými muzikantskými schopnostmi si získávají srdce fanoušků, což potvrzuje producent Ondřej Fiedler, který kapelu pochvaluje za její žánrovou nevyhraněnost. Nyní vydávají klip k Achillově patě, ve kterém jsou k vidění živé záběry z prosincového koncertu ve Foru Karlín i srdcová místa kapely.

Již druhé album „aktuálně nejlepší mladé české kapely“, jak Mirai označuje známý producent Ondřej Fiedler, se těší úspěchu. Důkazem jsou rádiové hity Hometown a Øtchi, klipy s milionovými views i vyprodané koncerty. Před jarní tour Mirai přichází s novým videoklipem. Režie i námětu se ujal zkušený Ondřej Kudyn, který s kapelou pracuje již na několikátém videoklipu. „Natáčení klipu jsem si tak trošku vymohl sám, protože Achillovka je moje oblíbená skladba z alba a chtěl jsem ji ztvárnit vizuálně. Námět jako takový vlastně ani nebyl, šlo o znázornění emocí, které ze singlu cítím,“ komentuje režisér.

Videoklip je inspirován sny, myšlenkami i reálnými příběhy ze života frontmana Mirai. Natáčel se v domovských městech kapely, například v jejich „hometownu“, v areálu FM City Festu, kde každoročně koncertují. Artový klip je obohacen o živé záběry pořízené na závěrečném koncertě podzimní tour ve Foru Karlín, a také o záběry točené na starou VHS kameru, které svým vizuálem ohromně baví. Na natáčení klipu však kapela vzpomíná s poměrně zatajeným dechem, jelikož „se točilo den před koncertem ve Foru Karlín, takže v prosinci. Byla nám neskutečná kosa, a bylo to docela o zdraví,“ popisují Mirai.

Mirai se nyní připravují na jarní turné, které je na většině míst již vyprodané. Vidět koncert Mirai a jejich show naživo je zážitek. Navíc se jedná o poslední samostatné koncerty v roce 2020, vyjma letních festivalů, na které se fanoušci můžou těšit.  „Není nad klubovou atmosféru, takže se tour nemůžeme dočkat,“ dodává natěšeně Mirai.

Mirai Tour 2020:

  • 6. března – Valašské Meziříčí
  • 7. března – České Budějovice
  • 13. března – Pardubice
  • 18. března – Olomouc
  • 21. března – Krnov
  • 22. března – Krnov
  • 27. března – Plzeň
  • 28. března – Karlovy Vary
  • 3. dubna – Zlín

 

Zdroj: Universal Music

Články, které by tě mohly zajímat