Právě vysíláme

Peter Bič Project mají nový videoklip. Natočili ho k poetické písni Chalúpka

29. května 2022 8:10
Peter Bič Project mají nový videoklip. Natočili ho k poetické písni Chalúpka

Chalúpka se stává další skladbou z alba Hlava od skupiny Peter Bič Project, která dostala svůj vizuál. Natáčelo se v krásném prostředí v obci Hačava v chaloupce pod rozkvetlou třešní. „Chalúpka je pieseň, na ktorú sme od vydania albumu mali, a stále máme množstvo pozitívnych ohlasov. Rozhodli sme sa jej preto dať aj vizuálnu podobu,“ říká o Chalúpce Peter Bič. „Text napísal Michal Mifkovič, ktorý prispel svojimi textami na náš album Hlava. O video podobu sa postaral Jaroslav Jaris Vaľko,“ dodává.

V hlavních rolích se kromě Petra Biče a Viktórie Vargové představí i jejich přátelé Štefan a Dušana Štecovi spolu s jejich malým synem Riškem. Štefan Štec a Peter Bič Project už mají za sebou několik vzájemných spoluprací (Báči Jašov, Za rána za rosy). Tentokrát však oslovili nejen Štefana, ale i jeho manželku Dušanu, role se našla i pro syna Riška.

„Štefan je úžasný zpěvák, tanečník, Dušana tanečnice, a kreativní producentka folklorního souboru Hornád. Jejich životy jsou propletené prací, folklorem, tancem, a právě proto jsme si je uměli představit v hlavních rolích. Jsou to naši přátelé, takže jsme je oslovili, a na výsledek se můžete podívat v našem novém videoklipu,“ dodává Peter.

„Chalúpky jsou doopravdy magická místa, kde se zkrátka čas zpomalí a plyne jinak. Máme jich na Slovensku několik. Jednou z nich je pro nás osobně i Bánská Štiavnica, kde jsme se symbolicky rozhodli odstartovat letní koncertní sezónu. A velmi se na ni těšíme, už za měsíc 24. června,“ uzavírá Peter Bič.

Skupina Peter Bič Project je laureátem 25. ročníku ceny Krištáľové krídlo a jejich album Hlava patří momentálně k nejprodávanějším CD slovenských interpretů.

Články, které by tě mohly zajímat